WildStar (MMO)

Discussion in 'Igre i konzole' started by vutra, May 16, 2014.

  1. vutra

    vutra Komšija

    Da ne "prljamo" GW2 temu.

    Uglavnom, radi se o MMORPG-u, čiji je developer Carbine Studio a izdavač NCSoft (ugh)
    Igra je u izradi već nekih 9 godina, i treba izaći 3. Juna (headstart je 3 dana), a open beta je u toku i ostalo je još 2 dana do kraja.

    Uglavnom, tu je 6 klasa:
    Esper


    Warrior


    Spellslinger


    Medic


    Engineer


    Stalker


    8 rasa podijeljenih u 2 frakcije (vjerovatno postoji bolji izraz)
    Exile:
    Human
    Granok
    Aurin
    Mordesh

    Dominion:
    Cassian
    Draken
    Mechari
    Chua

    Svaka rasa ne može biti i bilo koja klasa

    Postoji takozvani Path system koji daje igračima mogućnost da malo više rade stvari koje vole (different strokes for different folks) i bira se pri kreiranju lika.
    Path sistem uključuje:
    Explorer - Pronalazi pećine, skrivena mjesta, jumping puzzles...
    Warrior - Testiranje experimentalnog oružja, odbrana određenih lokacija od valova neprijatelja...
    Settler - Pravi određene buff stanice koje mogu iskoristiti svi igrači
    Scientist - Skenira floru i faunu and...stuff :mrgreen:

    Igra je P2P, dakle početna investicija za samu igru (deluxe ili standard edition) + 13€ mjesečna pretplata.
    U igri je i CREDD sistem koji omogućava ljudima koji imaju više vremena od para, da kupe gametime koristeći ingame valutu. Iskreno, ovo mi je malo shaddy jer se ovim efektivno kupuje gold na "legalan" način, a CREDD košta 20$ tako da i njima ide dio od toga.

    I na kraju, ko voli raiding, dungeons, housing system (meni najdraži aspekt igre), mislim da neće biti razočaran.

    Toplo preporučujem da odete na https://www.youtube.com/user/WildStarOnline/videos i pregledate klipove, ako ništa, for the laughs.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prije svega, tom liku sto radi videa treba dati medalju. Drugo, levelovanje je imho jako lose, dajte sve od sebe da prezivite katastrofalni tutorial, kasnije bude bolje, ali i dalje na nivou nekog MMO-a od prije 10 godina, nikakvih inovacija. Dungeoni su jedni od najboljih koje sam vidio u zanru i prava je steta sto je levelanje veliki smor. Izgleda da je sav fokus na dungeonima i raidovima, a levelanje eto nek ima nesto. Combat mi se ne svidja jer se svodi na to da gledas u zemlju sve vrijeme. I bossovi su isto dizajnirani gdje plešeš oko njihovih telegrafija, a samog bossa ili bilo sta drugo ne moras ni da pogledas. Mislim da igra nije vrijedna pretplate, pogotovo kad vidis da je jedan SWTOR ili RIFT free, a GW2 B2P, koje su u najmanjem slucaju jednakog kvaliteta kao Wildstar, a mislim i bolje od njega.

    Igra je iskljucivo za one koji vole raidanje. I jedan tip, nemojte Esper klasu uzimati jer kad castate glavni spell, morate da bude staticni, sto je smor u igri koja se vrti oko izbjegavanja telegrafija :mrgreen:
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Mene sjebase ispiti.. :smt003
    Danas instalirao, al' valja veceras zaliti kraj faksa. :roll:
    Sutra probam malo, igra mi izgleda extra!!!
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Auu mnogo sam se razocarao. Igrao sam satak, tanko skroz. Daleko da ovo zavrijedjuje pretplatu. A preko gameplay videa mi je predobro izgledalo.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kazem ti, liku koji radi videa treba dati medalju :)
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Pre-launch trailer

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. vutra

    vutra Komšija

    Strain: Ultra Drop update (DevSpeak)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ne igram dok ne prijedje na F2P, HEHEHE.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. vutra

    vutra Komšija

    Good luck :smt006

    Fun fact, jedan lik je sakupio 100 CREDD-a, tako da nije nemoguće.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Igra li ko ovo trenutno? Jel se ista popravilo? Evo ga 19.99$ na saleu.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Igra propada, development na vecini stvari ugasen.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Bilo je i vrijeme vala.
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Što jeste jeste! Igrao sam zatvorenu betu i odmah sam vidio da je igra kreirana da bude F2P samo im je bilo bitno inicijalno vratiti dio uloženih sredstava iz proizvodnje a onda su je evo svakako prebacili na F2P.
    Danas to mnogi rade (Elder Scrolls Online, EVE Online (najveća krava muzara koja postoji trenutno) i dr.)

    Poštujem Arenanet (Guild Wars) i Squareenix (Final Fantasy Online XI i XIV) koji su od samo starta ostali dosljedni svojim planovima, ali su ponudili i kvalitet u sklopu toga.