Win 7 i zamjena ploce

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by VR6, Nov 9, 2013.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    Pozz
    Nedavno sam kod mame radio downgrade pc.a ,tako sto sam promjenio napojnu,ram i grafu... jednom kolegi sam kontao ucinit uslugu,tako sto bi zamjenio p5k za neku slicnu plocu sa 2 slota za ram(P5KPL-C),pa me interesuje sljedece:
    komp ima orginalni win7 (licenciran jer je firma),hoce li se ako se zamjeni ploca stvoriti neki problem,posto mi je covjek koji je prodao licencu rekao kao navodno se windows OS veze za plocu kada se instalira,i ako bi slucajno doslo do crkavanja iste,licenca bi se izgubila... znaci ako bi zamjenio isto bi se desilo.
    interesuje me jeli to tacno ?

    help me pls :)
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    U principu mozes zamjeniti plocu,ali se moras ganjati sa microsoft supportom!
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da istina je.

    Ja sam zavo Microsoft centar i tako su rekli...mjenjas plocu-gubis licencu.

    Postoji mogucnost da se pozove Microsoft i tada oni sa tobom naprave sto treba, ali moras imati potrebnu dokumentaciju i sl.

    Ako je racunar od firme, postoji mogucnost da je grupna licenca...

    Broj korisničke službe
    0800 20 230
    +387 33 606 100
     
  4. VR6

    VR6 Komšija

    hvala za info,ipak cu onda ostaviti ovu plocu,ako se samo za plocu veze,nedaj boze sutra da crkne ploca,ne znam bili mi opet uvazili tu reaktivaciju.
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Gore sam ti ja vec naveo,nije problem ni da zamjenis plocu,ali moras se cuti sa njihovim supportom.Ne znam tacno sta traze "za uzvrat",ali predpostavljam da se u svakom slucaju moze rijesiti problem lagano.
    EDIT:http://www.sevenforums.com/general-discussion/227982-motherboard-replacement-avoid-licensing-issues.html
     
  6. VR6

    VR6 Komšija

    hehe da ali ne znam kako bi bilo za par mjeseci il godina da rikne ploca npr... bili bi uvazili,zato nebi da carkam mecku :p
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam dva puta u roku od mjesec dana mijenjao ploču i preko supporta aktivirao na novoj ploči win8 i nisu mi ništa tražili.