Win7 problem.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by B4RBii3, Nov 10, 2011.

  1. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    PROBLEM, POMAŽITE!

    Laptop mi odjednom poskrenuo pa neće da čita CD-ove, nije ništa hardverski 100% jer sam laptop kupila prošle godine, a svega par puta da sam CD stavila u njega. Uglavnom, softverski je nešto, i microsoftov program mi neki pokazuje taj neki problem al' ga ne može popravit'. Čita neke CD-ove, originalne, al' prazne ili one koje sam ja snimila neće, pojavi se sljedeći error: -.-

    Windows can't read the disc in drive E:/
    Make sure that the disc uses a format that Windows recognizes. If the disc in unformatted, you need to format it before using it.

    Dakle, DVD/CD Rom je u pitanju, da se razumijemo.
    Laptop HP Compaq Presario CQ56 ...
    OS: Win7 Home Edition
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Bataljen je DVD-RW i to hardverski. Ne mora se koristit da bi se pokvario. Sa njima je upravo suprotan slučaj.

    Čišćenje lasera možda pomogne, ali slaba vjerovatnoća.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Joj cura na hwb :smt007 :mrgreen:
     
  4. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Mm šmrc. :(

    Haha zar sam jedina? :$
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  6. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Ma ne vjerujem, zar je moguće da sam jedina? :D
    Inače neću polovne stvari, radije ću nov kupiti, al' ipak smatram da je do softvera, hvala ti u svakom slučaju! :p
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I moj DVD-RW je tako stucao, neke nije htio ocitati, neke jeste, neke kada ubacim i izbacim 10ak puta, i ja sam pokusavao upgrade firmware-a, drugi OS, svasta nesto i nakon par mjeseci takvog stucanja je skroz stao, znaci ipak je bilo hardverski :)

    Cisto da se uvjeris da nije/jeste softverski, probaj da bootas sa nekog medija, ili neki Linux (mozes i preko USBa) ili Windows setup, i ako vidis da ti i tu nece, onda je definitivno hardverski jer nista u Windowsu ga nije moglo zeznuti.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije do softvera 100%. To što se tebi dešava je najčešći način odumiranja optičkih uređaja. Naročito onih koji se slabo koriste.

    Ahmete, problem je u snimanu DVD-ova. Većina uređaja u ovom stanju će pravilno čitati medije.
     
  9. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Hvala svima al' evo drug jedan mi se javio koji je imao "iste simptome" kao ja, odnosno njegov i moj laptop. :D
    Rekao mi je da je problem riješio na taj način što je uradio upgrade firmware-a, ja sam to tražila jučer cijeli dan i nisam se snašla očito, bil' mi ko mogao naći firmware? Hvala. :p (Ju što sam zahtjevna. :oops: )
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Provjeri ovdje, imas fin post oko sredine strane, http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?t=47088 Nemas sta izgubiti :)

    (ovo je u slucaju da imas HP-ov OEM drive, TSSTcorp CDDVDW TS-L633N, a trebalo bi da imas na tom modelu)
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Zašto nebi pokušala u device menager-u odeš na disable uređaj,restart i pustiti Win da ga ponovo "nađe",možda upali ,probaj tako.
     
  12. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Probala već, ne radi, hvala.

    Hvala, ev' čitam. :)