Win7+WinXP+Ubuntu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Apr 14, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Naslov bas i ne govori sam za sebe ali evo,situacija je ovakva:
    Instalirani su bili win7 i ubuntu u dual-boot konfiguraciji.Stavio sam xp jer mi treba za nesto.Uglavnom,nakon instalacije xp-a uspio sam da vratim Grub loader i uspjesno bootao u Ubuntu,ali na mjestu gdje je bio win7 sada umjesto njega boota xp.Onda sam vratio win7 loader i sada mogu da preko njega bootam u win7 i ubuntu ali ne vise i u xp.Preko EasyBCD-a sam dodao xp i ubuntu,imam ih sva 3 na listi ali xp dodje jednostavno do welcome screen-a i samo stoji tu i nista se ne desava,dakle nece da boot-a na desktop.
    Mislim da je problem u samoj instalaciji xp-a a evo i zasto: easyBCD iz prve nije htio da prepozna winxp zato jer mu je po defaultu ime samog windows foldera nije bilo "Windows" nego "WINXP".Kada sam promijenio u Windows uspjesno je dodat na listu u boot meniju,ali vjerovatno sada zbog toga i ne boot-a.Ako vratim ime u defaultno onda nece nikako da boota.
    Ima li rjesenja za ovo,tj u cemu moze biti caka ili da trazim neku drugu instalaciju winxp-a?
    Hvala

    EDIT: evo sta se desi ako vratim ime na "WINXP"
    [​IMG]
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Rijeseno.
    Ne smije se vrsiti izmjena imena windows foldera pa se zato ovo i desi.
    Nasao instalaciju win xp-a koji po defaultu ima "windows" ime sistemskog foldera.Sad je sve ok
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    isti sam problem imao sa menu.lst fajlom ali nikad nisam uspio "rijesiti", u smislu da mogu raditi custom instalaciju win-a