Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da, bitan ti je key. Mozes naci neki MS server da skines win7 sa njega. A sa torenata samo da nije neka vec krekovana i prepakovana verzija.

    Pogledaj da li ovih zvanicnih linkova ima negdje drugo:

    http://www.w7forums.com/threads/officia ... ost-124821

    Ovi su mrtvi.
     
  2. kio

    kio Komšija

    Prva investicija mi je legit windows. Gdje se mogu najpovoljnije kupiti keyevi(eBay?), da li ce imati veze ako se uzme windows 7 basic/ ultimate za upgrade na windows 10.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

  4. kio

    kio Komšija

    ^ ako je ovo legit, ja uzimam :D

    Windows 7 ultimate ili 8 pro :D
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    moce ba i sa kreka pa koja je poenta da je free ako moras imat orginal prije toga
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Prilikom izlaska svake nove verzije Windows na trziste Microsot napravi akciju, manje-vise...zadnja koje se sjecam je bila 50 KM...

    mislim da je bila nadogradnja, ako sad bude legalizacija toliko = sextra :D

    Cekamo da nam javi Enis :)
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    "With Windows 10, although non-Genuine PCs may be able to upgrade to Windows 10, the upgrade will not change the genuine state of the license... If a device was considered non-genuine or mislicensed prior to the upgrade, that device will continue to be considered non-genuine or mislicensed after the upgrade,"

    U biti, ponudit ce update na win10 ali nece biti legalan i genuine. Tako da im je to marketinška šuplja.

    U suprotnom ne bi prodali 1 kopiju kada bi bilo kako su bombasticno najavili.

    Ljudi ce koristiti krekovane win10 i to je to.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li iko neku legitimnu provjerenu stranicu da se kupi win7 online??
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    sto se tice win10 neki dan sam slusao podcast jedan i bas o toj prici oko piraterije bilo rijeci, fazon je sto win10 dolazi preko standardnog windows update-a i posto ms ne zeli da win7 postane novi windows xp i zeli da sto vise ljudi predje na novi os nisu htjeli ici ni sa kakvim provjerama legalnosti prije i tokom tog update-a i zbog toga je buknula prica da ce biti besplatan i za pirate sto je i tacno ali onako kako nails kaze, ako je verzija os-a prije bila nelegalna i nakon update-a ce ostati nelegalna

    koliko sam jucer malo cesljao po netu retail verzija windows 7 se davno prestala prodavati, u prodaji trenutno samo OEM verzija a sad ne znam koliko su oni trgovci na redditu uredni i kakve licence prodaju za 10-20$, u linku ispod mozes naci sta je razlika izmedju retail i oem verzije:

    http://www.tomshardware.co.uk/forum/22055-63-what-difference-version-retail
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imam jednu basic u šteku w7, bilo bi zaista šteta ne iskoristiti kad krene win10
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja ga instalirah na virtuelnu masinu, radi sve super (sem Nortona), Steam, 3Ds Max itd sve radi bez problema.

    Ovaj "Start" mu i nije losh, mnogo bolje nego Win 8.1
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Novi build je vani, ubačena je i testna verzija novog browsera.. Naravno, opet ima i stvari koje ne rade, tipa VM-ovi na samom OS-u, pa instalacija i dalje kroz VM ili na sekundarni PC.
     
  13. black

    black Komšija

    Zar ne radi Hyper V , ja znam da sam na prvom buildu imao router u virtuelnoj masini.
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koliko vi spominjete te legalne windowse a nema nikakve razlike
    evo ja imam krekovani,i ukljucen mi je update a iskljucen samo onaj dio sto provjerava validnost kljuca
    ok bi mi bilo da placam u poslovne svrhe,pa da je sve bas zasticeno i bez virusa a ovako necu da placam ako ne moram a dobijem 100% isti proizvod :D
    btw. win 7 radi perfektno ovako i nije se desio ni najmanji kvar ili neki pad sistema
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam uzeo windows 8 kad je bio 27 dolara ili ovako nesto.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sad sam gledao ovaj keynote.. jarane sta sve napravise, lako prebacivanje aplikacija iz andorida i ios-a na windoes, ove hololens mi jos uvijek izgledaju nevjerovatno... strasno bi ovo moglo biti :) samo para treba :)
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Upalio PC na poslu, mozda mogu reci da smo neka vrsta VIP korisnika (firma, puno racunara...), kad u desnom donjem uglu Windows logo i free nadogradnja na 10-ku, nisam uradio nista, mnogo je racunara i svi su umrezeni...elem...

    To znaci da je zvanicno pocela nadogradnja, a evo kuci sam i nisam napravio update mjesec ili dva :) pa cu sada pokusati...

    Da li je neko dobio ponudu nadogradnje ("kucni" korisnik) ?
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To je valjda samo registracija za nadogradnju?
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ih sad nisam puno gledao, joj, bas mi frka na poslu...meni djeluje to-to, iskocio prozorcic i pise klikni za slijedeci korak u besplatnoj nadogradnji ... elem kuzis... ne bi rekao, bas nadogranja, eto pogledat cu sutra, ako sad ne bude kod mene kuci...