Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel ko gdje našao jeftine kljuceve i kupio?
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja sam se osigurao sa Win 7 Pro preko prijatelja i nabacio ga neki dan, sad samo cekam 29.7 i onaj upgrade program :smt003
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da li postoji mogucnost da skines iso i da preko win7 kljuca aktiviras win10?
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koliko sam razumio ako imas legit win 7, besplatan upgrade će trajati godinu dana, nakon čega je potrebno kupiti win 10.
    Mislim da je bolje koristiti narodnu verziju pa kasnije kupiti 10 kada padne cijena, nego kupiti sada 7-icu samo zbog tih godinu dana.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    nisi dobro razumio, ako imas legit win7 ili win8 imas godinu fore da odradis besplatnu nadogradnju na win10 i nakon toga ostaje legit verzija dok ne zamijenis hardver ili nesto slicno a ne samo da je legit u tih prvih godinu dana :wink:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne. Godinu dana traje prostor u kojem mozes izvršiti upgrade. Nakon prve godine win10, upgrade nece biti moguc a tebi ce win10 trajati bez ogranicenja.

    EDIT: Anel je bio brži..
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eh onda je ok, nisam dobro razumio.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    I mene interesuju jeftini kljucevi pa ako bude kakva akcija, bacite koji link. Ima win8 za 50KM pa cu vjerovatno to pazariti ako ne bude bolje ponude. Mislio sam ostati na insider verziji ali hebo to ako mi neki beta update ubrlja fajlove. Sistem izlazi za par dana a ova se 10130 i dalje ponasa ka neka alfa.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    windows 8.1 home oem verziju ja platio 10$ od onih preprodavaca po redditu, do kad ce raditi ne znam ali znam da su serveri za aktivaciju uredno prepoznali kod nakon unosa i od tad nikakvih problema
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nasao sma na piku neki 8.1 pro za 25KM pa cu uzeti to.. samo da jos potrazim win7 key koji imam a kojeg sam davno zagubio.
     
  13. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Imam od mediona key za win7 pro, pa ako neko hoce da mu posaljem nek se javi na pp.
     
  14. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Ako sam dobro skontao, sad nabavim licencu za npr moj Win 7 ultimate, i onda imam fore godinu dana za free upgrade na 10?
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    za ultimate nemas ako sam ja dobro upucen, samo home i pro verzije ce se moci nadograditi za dz
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

  17. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Gdje kupiti licencu za Win7 Ultimate? Ili ako neko ima, neka mi se javi na pp.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije free. To je samo free download iso-a. Prilikom instalacije preskocis key i onda koristiš onih 30 dana free.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto onda ovi komentari ispod? Ako je tako to mozes i od microsofta direkt skinut.

    EDIT: Aha evo sad vidim, bezveze pa zar nije svakak kopija free 30 dana? :D