Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta da radim sa windows.old folderom?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozes ga i obrisati.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam svoj davno obrisao, i to preko windows clean disk one zezancije. Tamo ima ono kao advanced ili tako nekako i tamo kvacicu na izbrisi stari sistem..
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Izasao novi build
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni nema broja builda dole desno na ovom zadnjem
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar ovaj zadnji nije RTM ? Meni jos radi update..
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zvanicno nije, nezvanicno jeste, koliko sam upratio po portalima...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, krajem mjeseca je ofišl.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko sta mu ga ovo znaci:

    [​IMG]

    Prica se da smo mi insideri zapravo dobili win10 PRO za dž. Meni nekako tesko povjerovati ali eto, i meni to gore pise. Kada izadje zvanicni RTM iso, bas cu probati instalirati od nule sa kljucem koji je sada registrovan.

    Bilo b idobro da nam Enis ovo objasni.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa bilo je price o tome vec. Ko je Insider, i nakon izlaska Win10 imat ce legalnu licencu ali pod uvjetom da koristi account od Insidera i da su ukljuceni svi update-i: tad zapravo Microsoft moze gurnut bilo koji update bilo kad. Testni kunici. :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Insider verzija, beta tester jeste free ali ovo se navodno odnosi na win10 Pro x64. Verzija koja se dobija free samo ako si uradio upgrade sa predhodnog legit windowsa.

    Neki koji su bili insider testeri su probali onu nezvanicnu iso verziju i instalirali sa generičkim kljucem koji su dobili insider korisnici i proslo je. Verzija koja nema veze sa insider verzijom. Odnosno, ja sada mogu uci u settings i iskljuciti insider program, preci na lokalni acc i ostat ce sistem legit.

    Ali opet, cisto sumnjam da su poklonili Pro testerima. To da cu nakon izlaska win10 moci skinuti Win 10 X64 Pro ISO i instalirat ga i imati genuine windows.
     
  12. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Vec dugo koristim Win7 Ultimate x64,9 nazalost cracked...citam u zadnje vrijeme ova pomama za licencama kako bi se mogao uradit upgrade na Win10.... skroz out sto se tice Win10, ne znam da li su do sad bile neki Beta releasovi za probu...ako jesu da li je neko testirao? Utisci, preporuke? Da li da prelazim na Win10? Tj da li da trazim licencu/key za svoj Win7 Ultimate?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma cekaj izlazak. Ova zadnja kobajagi "retail" verzija je najgora. Butanje u sistem i programa poput corela, photoshopa i lightrooma je katastrofa. Prije cu se ja vratiti na 8.1 nego sto ce izaci win10. Upravo sma morao raditi hard reset.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jest mi glupo ovo što ne mogu čekirat koji cu update instalirati

    što nisu normalno ostavili u Control panelu kako je bilo, a ovako moras ulaziti preko settings koji je u metro stilu napravito, bezveze
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sinoc skidao preko updatea 10240 i tokom instlacije pojavio se neki error, i opcija da restartujem, kontam opet ce samo nastaviti instalaciju nece skidati ponovo update, rr pc kad ono opet skida.
    a mislio sam ona iso i clean install, da nails ne postavi ovu vijest samo bih zijanio
     
  17. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Ja vrtim desetku preko virtual box-s, i imam isti problem - update zatrokira na 33% i nema sanse dalje.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni ave proslo bez problema.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ljudi, nisam mnogo pratio ovu temu pa bih molio za pomoc :D kako ce ici update sa legalne win8 na win10? da li ce opet biti opcija da se skine .iso i uradi clean instalacija?
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Win8 nece uopste dobiti upgrade. Moras prvo odraditi upgrade na win8.1 koji je free pa onda na win10. Dobit ces upozorenje o rezervaciji upgradea. Kada rezervises onda ce nakon 29-tog poceti upgrade (ne svima u isto vrijeme).