Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa kad ce vise ta finalna verzija? :)
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Probaj ovu testnu ako ti je hica, pise da je namjenjena za RTM verzije Win 10.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel izasao Start10, cekam da izadje na torrentima full verzija :D
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene neki problemi sa updateom
    nece nikako da mi zavrsi update...stane na 12 i to je to
    cak mi ni onaj kumulativni update nije instaliralo
    http://icecream.me/12cd5d7dc6108ced74e6ea45287a3d37
    ima li neko neko rjesenje ?
    aleluja...nakon dva dana sa problemom update,uplim komp,odem na update ,kada tamo pise spreman,samo treba resetovati i ja odmah opalim...sada mi e valjda instaliran onaj kumulativni update
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja sam odradio taj update
    bezveze mi sto ne mozes vidjeti kolika je velicina apdejta
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sada uradio clean install i preskako kad god je trazio product key, i sad pogledah kad aktivirani winsi :). Je li ovo za sve dzaba ili mi ko fol zapamtio moj komp u arhivi pa sad odmah aktiviran?
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene zajebava OneDrive desktop app, tj ova verzija sto dodje uz win10. Svako malo mi iskace da moram ponovo prijaviti racun...
     
  9. nechko_

    nechko_ Novi član

  10. igor.g

    igor.g Komšija

  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Meni se ebeni win josh nije aktivirao. Ponovo zvao support, i nakon 15 min peglanja predlozila mi da reinstaliram win10 ccccc evo upravo to radim da vidim sta ce se desiti...
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Kakva ti je tačno situacija? Radio si clean install, upgrade, imaš novi ključ?
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Prvo upgrade sa Win8.1 kroz windows update, Win10 se uredno instalirao i aktivirao, a onda clean install sa DVD-a i od tada nece da se aktivira... Evo koji Error izbacuje

    https://www.dropbox.com/s/hv671jci80lkh ... m.jpg?dl=0

    Prvi puta kad sam zvao support, cini mi se da se ista osoba javila (neka djevojka sa ekavicom) i receno mi je da ce se za 2-3 dana Win aktivirati, i da je glavni uzrok preopterecenost servera. Cekao 7 dana, i dalje isti problem :(
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Aha. Ako je prošla uredno aktivacija nakon upgradea sa 8.1, isto bi se trebalo desiti nakon W10 clean instalacije kroz neko vrijeme (nije precizno određeno) tako da ti je sve dobro rekla.. Eh, sad, zašto se to nije desilo, nemam neku preciznu ideju. Mogao si reset napraviti i kroz settings.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sta se brise kroz reset? Imam 60GB igara i aplikacija ccccc
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo to, nakon upgrade na Win 10 ide reset u settings i dobijes clean install i aktiviran.


    Imas 3 opcije: da zadrzi sve tvoje apps i data, da zadrzi samo postavke i ima opcija clean install uz brisanje HDD/SSD diska.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako si instalirao novu instalaciju? Jesi li preskakao product key kad god je trazio? Ja sam tako 2 puta instalirao i svaki puta aktivirani winsi :)
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja se prevarih pa skinem onu N verziju, i nije mi prosla aktivacija nakon clean instalacije. Morao sam ponovo standardnu opciju proci.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hajde ako ima neko pametan da mi pomogne oko problema sa WinRT tamo na Windows 8 temi.... Ne kontam kako mi odjednom javlja da WinRT nije licenciran... znaci nigdje logike...