Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je isto na acc vezano, još sam kao insider Ono dobio od njih licencu...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne moze tako, mora ti ostat microsoft account na windowsu da bude vezano, ali mozes npr ulogovat se prije zamjene hardwera i odradit zamjenu i izloguj se.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Sto je losije, ako moram novu plocu kupiti, vala cu halalit jos 4-5 USD za Win 10 Pro licencu novu na eBayu :)

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako sam dobro upratim ta licenca od 4-5$ ne vrijedi u slučaju zamjene diska ili čak i same reinstalacije sistema

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja reinstalirao Win sa takvom licencom desetak puta bez problema. Čak i mijenjao hdd par puta.
     
    Vedo likes this.
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam kako nije losije ako moras platiti ponovo? Sto bi halalio ako ne moras, taman da je marka...
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne vidim ni ja razloga sto bi se moglo samo jednom aktivirati. Radi se i klasičnom količinskom licenciranju.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    malo me ponijelo ovo licenciranje za male pare,tragom tome tipa ofice 365 pro plus sa 5tb prostora i 5uređaja liftime, jel ovdje ima kakvih caka? znam da nije tema ali je neki način sl
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam to kupio preko ebaya za 2-3$

    Uglavnom to je business account, ne znam kako se office programi ponasaju, dok za OneDrive ne radi automatski upload.

    Pokusavao sam sherati stvari sa licnog one drajva na ovaj business, nije moglo.


    Sad ne znam prodaju li tako business acc. Ili je samo mene to potrefilo.


    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    juce sam narucio 5.5km podaci dosli odma, prva caka je da se koristi njihov id koji te zapadne ugl kombinacij br i slova nista narocito ruzno :) t9 sam znao da ce biti tako

    druga stvar da sam primjetio je da neradi auto upload na ondrive na mobitelu, to mi je bila zgodna opcija autoupload camere

    ostalo mislim da je sve ok
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @EL NINO CFC kod mene je office 2016 pro, licensa 5$, one drive radi automatski. Ne znam sto ides na taj biznis paket.
    Sto je najbolje radi na 3 laptopa sa razlicitim win acc.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Daj mi link od koga si kupio

    Nisam znao da ce me zapasti biznis acc, nije nigdje ni pisalo

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    i mene interesuje taj link ako moze.

    hvala.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. Almir

    Almir Komšija

  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zanimljivo je da nakon transakcije brisu item skroz, pa ga ne mozes naci na ebay u kupljenim proizvodima. Imam samo izvod o placanju na mailu od paypala i ebaya.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. Almir

    Almir Komšija

    mene je privuklo na 5 uređaja i 5tb, sve stoji i ima ali taj korisni autoupload nema :)

    ps radi auto sync foldera i ostalog preko ondrive na windowsu, jedino neradi na androdidu
     
    Last edited: Sep 19, 2018
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. DSA

    DSA Aktivista

    Ima li W10 provjeren po ovim sportskim cijenama?