Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene vise zanima kako ti uspiju proturiti ransomware,kako ga pokupis...ako nije kao klasicni virus,kako se zarazi racunar

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  3. GV

    GV Komšija

    Ne kontam kako pokupi taj ransomware. Koristim Win 10 defender, skidam narodne filmove i muziku i ništa.

    Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nego,sada sam radio refresh na windows 10,to je opcija unutar win10 da fakticki nanovo instalira win 10 i sve proslo uredno,iako postupak traje skoro 4 sata i ono sto sam sada vidio ,prilikom onog pocetnog podesavanja windowsa,prvo da nigdje nema opcije da se preskoci a drugo,nije moguce napraviti offline nalog,kao na starijim buildovima,nego samo ima opcija da se uloguje na microsoft account ili da se napravi nova microsoft adresa ili da se uloguje preko broja telefona
    izgleda da su ovo ubacili u zadnjem ili predzadnjem buildu i pravo je sranje

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koji disk koristiš? Kakvo je zdravlje istog? Meni Win10 reset clean ili keep, traje oko 20tak minuta.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Za offline mislim da moras diksonektovati PC sa neta i onda ponudi offline acc kao prije.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidi djavola...nisam ovo znao a jeste bio konektovan lap na net
    a sto se tice diska,neki kineski ssd 240 GB kokeg je ovdje neko preporucivao...ne znam zasto je islo tako sporo,nastimao sam da brise sve i tamo je bila napomena da ce biti teze vratiti podatke,moguce da je prepisivao cijeli disk...nisu bile defaultne postavke

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    That’s right—if you don’t want a Microsoft account, Microsoft says you need to sign in with one anyway and then remove it later. Windows 10 offers no option to create a local account from within the setup process.
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Samo iskljuci Internet i ponudit ce offline account
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam bas upratio da se moze iskljuciti internet,nema dole wifi ili nekih drugih postavki,jedino mozda nesto preko cmd-a
    ili na routeru iskljuciti net dok ne prodje setup
    jesu li ovo ubacili na zadnjem buildu ili ?
    glupost nevidjena ali od koga je,ne cudi me


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ako koristiš nelegalni windows, onda je sasvim razumljivo da ti je to glupost. Ako koristiš legalni windows, onda se svakako moraš logovati sa online accontom radi aktivacije windowsa, jer se licenca linka sa online accountom.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Izvadiš kabl.

    kolinsb
    Ne moras imati acc. Samo ako hoces koristiti store, onda ti trazi da se ulogujes. Licenca se veze za hardware.

    Ja se na win10 sam ojednom u zivotu ulogovao i to nedavno da probam Forzu.
     
    Vedo likes this.
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa to je tvoj izbor hoces li da se veže za hardware, pa kad hardware rikne, onda kupuj licencu. Meni je riknula mbo, promjenio sam i mbo i ram i cpu i samo se logovao sa svojim MS acc, win se aktivirao i onda se vratio na lokalni acc.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada ploca rikne, kljuc od 3$ je najmanji problem.
     
    Vedo and aNaToMiC ! like this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A ne kontam što bi veći problem bio da se loguješ sa MS acc? Od muhe pravite slona jbt.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo vidis meni nije povuklo aktivaciju kad sam mjenjao masinu a logirao sam se na MS. Nekakvu je gresku izbacilo pa kupih za par eura novu aktivaciju i cao problem solved za 3min.
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Je li iko od vas instalirao ovaj novi win10 update 1903 cini mi se?2x pokusavam zakuca na 93% i tu stoji satima.Na kraju moram reset racunara i vrati sam na staro.Ne znam u cemu je problem?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ne instaliras uvijek sebi windows
    npr,ja jucer instalirao drugoj osobi win10,a on neka koristi koju god hoce verziju,nije moj problem...i ja sada moram da se logujem sa svojim accountom da bi mogao instal ,ili da pravim novi...glupost cista
    ovo su ubacili ja mislim na zadnjem buildu,jer imam predzadnji iso file i tamo normalno nudi offline account a jucer nisam znao da se mora istekati net da se pojavi offline account

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislim da je meni bas tu verziju jucer instaliralo i osim sto je refresh i nanovo instaliranje trajalo dugo,nije bilo nikakvih problema

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma meni oba puta na 93% i tako stoji preko 6 do 7h bulvalno preko noci i ne mrda.Bas bezze.A rjesenja nema,bar sam pratio vodice na MS-u ali opet isto:(

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk