Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kakav klasicni search?

    I na Win8 i na Win10, kao i na Win7, otvoris start (jel' meni ili screen svejedno) i pocnes pisati sta trazis i eto rezultata... ne vidim svrhu alternativnog searcha...
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa na linku sto je reznor postavio covjek kaze da nema taj menu search, kao sto se i na slici ne moze vidjeti.
    a pod alternativu mislio sam drugo start rijesenje
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo ja sad imam Win10 i VM-u i kliknem na stard dole i napisem word on mi wordpress nadje... regularno kao i na win7... snimi i ti pa probaj, ne kosta nista...
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. wragg

    wragg Aktivista

    Postoji to, ali recimo upisi %temp% ili %appdata% i ne dobijes nista.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja to nikada nisam kucao u search, uvijek u Win+R (Run), mrsko mi je paliti PC samo da vidim da li to i dalje ima, ali siguran sam da su to ostavili :)
     
  7. albo

    albo Novi član

    od OS-a(xp-vista-win7-8.1)sto trenutno radi
    kako u kucnoj tako poslovnoj mrezi,
    win10 ima sve temelje za
    sjajnu buducnost :)
    cak i od xp-a
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni ce windows 7 ostati kao najbolji windows do sada, jer bilo kakav vid metro stila na desktopu mi se ne svidja nimalo, takodjer vidim tu su i nekakve nove ikonice, jako ruzne
     
  9. black

    black Komšija

    Ali boota na hard disku kao sedmica na ssd-u.

    Kako sam uzeo GTX 760 i upalio fastboot u bios-u , nema vise cekanja hehe
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako vas sluzi dosad 10ka

    hoce li uskoro novi build?
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator


    Tako je uvijek sa ranijim buildovima, dok legnu driveri doci ce to na w8.1 nivo
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ljudi šalju zahvalnice MS-u sto necemo morati placati servis ("Live" za cross-platform) za multiplayer. Oj konzolizmu..
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Al isto tako obecase da ce masu first-party naslova portat na win 10. Izgleda da onaj Forza 5 nije bio samo tech demo. Mljac mljac.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    jedino gears me zanima
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Microsoft promjenio politiku za 360stepeni

    Nude svoje usluge dzaba i na androidu i na iosu, evo i windows 10 besplatan za sve, ali zato su zapostavili svoj mobilni OS
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    zasto mislis da su ga zapostavili, uveliko ide testiranje windows phone 10 na raznim uredjajima i koliko znam planira se usporo prosirenje na nove uredjaje, ako mislis na update windows 8 onda je i tome uzrok win 10 koji dolazi haman na sve uredjaje koje je win 8 podrzavao
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo ne mirise na dobro sto se tice dx12 podrske na win7 :)
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Win 7 nece ni imati full dx12 support, mozda 8.1 samo, uz desetku