Windows 7 Nvidia driver

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bosnax, Dec 18, 2011.

  1. Bosnax

    Bosnax Novi član

    Ovako imam problem sa driverom za Nvidia graficku ( Nvidia 9500 gt). Nedavno sam instalirao windows 7 na moj kompjuter i sve je bilo uredu dok nisam krenuo instalirati novi driver za graficku. Instaliram najnoviji driver restartujem kompjuter i nakon sto se pojavi ''starting windows'' bude samo crna slika a na zvucnicima cujem da je usao u windows ili kako vec. Onda udjem preko safe moda i izbrisem drivere ponovo restartujem i sve normalno radi. Probao sam neke starije drivere instalirati ali opet isto. Dok sam imao xp OS radilo je normalno i uspjesno sam updejtovao driver za graficku. Probao sam i omega drivere ali ni to nije uspjelo. Ako netko zna rjesenje bio bih mu zahvalan jer vec 2 sedmice mucim muku sa ovim problemom :?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A da nemas slucajno spojen TV na TV OUT-u od grafe?
     
  3. Bosnax

    Bosnax Novi član

    Imam, ako se ne varam jel to ono kablo sto se spoji u proces i u tv? Hdmi?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto onda provjeri jel ti "baci" sliku na TV
     
  5. Bosnax

    Bosnax Novi član

    Uopste mi nema ili ga nemogu naci Nvidia control panel... ali sam prije par dana probao i nije moglo :?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam imao slucaj ranije jos na Visti da kad instaliram OS sve radi normala sa integrisanim driverom od OS-a a kad ja ubacim Nvidia-in driver odjednom nemam slike na monitoru a cujem da sve radi OK bas kao i kod tebe. Malo zaguglam i otkrijem da driver odluci da TV koji mi je spojen na grafu pored monitora bude defaultni ekran i tako mi slika utekne na TV.Onda upalim i tv i nadjem svoj desktop tamo :D

    Samo u opcijama multimonitor setupa ponovo izaberem da je PC monitor default i sve OK.
     
  7. Bosnax

    Bosnax Novi član

    Izvini samo da te pitam gdje se nalazi multimonitor setup opcija?

    EDIT: Nasao sam i pise da ima jedan monitor :roll:
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma iscupaj hdmi i onda instaliraj driver.