Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Evo da nabacim i ja svoje utiske:
    Cini se kao dobar sistem, direktna evolucija Viste. Dosta stvari koje su bile dosadne na Visti, npr onaj User Account Control vise nije tako naporan. Trebalo mi je nekih 15 minuta da se priviknem i skontam nacin rada novog taskbara, ali sad mi se svidja. Network Connections je rijesen logicnije, pa se lakse snaci. Instalacija je trajala oko pola sata, uglavnom brzo. Sa driverima nema problema, mislim da sve sto radi na Visti da ce raditi i ovdje (nisam probavao ATI drivere za Vistu, stavio sam odmah Win7 certificirane). Ova 64-bitna verzija je nakon instalacije zauzela 14,4GB diska.

    [​IMG]

    Evo par SS-ova WMP-a:

    [​IMG][​IMG]

    A tu je i uber sofisticirani digitron sa razlicitim modovima 8)

    [​IMG]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Samo da napomenem da UAC jos uvijek ne radi kako bi trebao pa ce se neki konkretniji zakljucak moci donijeti tek nakon RC1.
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    puno je tih 14,4 GB zauzeca diska :)

    a dok pisem ovo, gledam i sys. requirements za Vistu, i vidim da i ona trazi 15 GB prostora...nisam nikada instalirao Vistu, niti sam ikada gledao koji su zahtjevi, tako da mi se zauzece diska od strane Viste i Sedmice cini maalo previsokim :)
    ali to je manje bitno, vazno je da novi sistem bude stabilan, da ne zdere sys. resurse i da nema problema sa driverima

    jedva cekam SP1 za W7 :D
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Joj ako je ista jeftino onda su to HDD-ovi i RAM, pa valjda to nije problem.
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    pa bogami RAM i nije tako jeftin :)

    Iance nikako ne mogu da se naviknem na malo vecu debljinu taskbara, jer upada u oci na wide monitoru, nekako sam jos vishe skucen po visini.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E druze,ti se ne racunas :)
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  8. Esh

    Esh HWB

    Steta sto nema informacija o promjenama.
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Je li moguce da Media Player na sedmici nema equalizer?? Sve sam pregledao ali ga nigdje, ili ja doro ne vidim :oops:

    Inace, koristim x86 verziju i za sada mi se nije javio nijedan problem sa driverima, nijedan BSOD, sve je radilo bezprijekorno.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel iko probao sta zaigrat u sedmici,kako to ide?
     
  11. GW

    GW Moderator

    Ja nisam mogao konekciju na internet napraviti, kamo li igrati igre.
     
  12. pac

    pac Komšija

    Ja nisam uspio ni instalirati probat cu i ovaj 7022 pa cemo vidjeti!

    PS: Jeli neko sa slicnom konf instalirao betu?
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma trebalo bi ici bez problema, osim ovoj raji sa kablovskim internetom jer ima problema sa instalacijom kablovskog modema kao sto je rekao GW.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Meni nije htio ni na Marvell mrežnu. :x
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    vecina PB based igara ne radi!. Izgleda da se pojavila neka nova API funkcija koju PB nema u svojoj definicijskoj bazi i radi kick radi nje. Ja nisam nijednu uspio da pokrenem, doduse, nisam se ni previshe trudio oko toga. Onako probo sam cod2 mp i cod5 i crysis ali sve bezuspjesno. Koga sada kriviti, drivere ili sam OS ne znam :). GTA IV naravno nece ni da se instalira :)
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne vidjeh ovaj post, evo rjesenja:

    [​IMG]
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    hvala Hurma :wink:

    @ Pac

    Ajmo rec da je kod mene slicna konf, AMD Athlon X2 4850e@ 3.3 Ghz, 2x1GB DDR2 1066, Foxconn A7DA-S, Seagate 320GB, CM Hyper 212...
    Koristim integrisanu karticu za sada, cekam novu ati seriju :D

    Probao sam i x86 verziju i 64 bitnu, obje su radile super, nikakvih apsolutno problema nisam imao. Vratio se na 32 bit, jer sa 2 GB rama ne vidim smisla furati 64 bitnu :)

    Od igrica sam probao Colin McRae DIRT, AOE II (stara ko grcka, al radi :D ), imao sam problem sa 3D markovima, samo 2001SE je radio, ostale verzije nijedna nece da startuje, samo stoji onaj loading screen.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koji si OS koristio prije sedmice i ima li razlike u igranje DIRTa prije i poslije?
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Prije sam koristio Windows XP SP2, a ne mogu uporediti ima li razlike, jer sam imao prije ATi Radeon 3870, sad sam igrao na HD 3300 (790GX)...
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Vezano za pitanje o AV alatima koji rade sa W7, MS nudi listu partnera ovdje: http://www.microsoft.com/windows/antivi ... ows-7.aspx.

    Neke promjene u W7 beta build 7022 su navedene ispod:

    I za kraj lijepa tabela sa usporedbom dodataka pojedinih W7 verzija sa DailyTecha:

    [​IMG]