Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. pac

    pac Komšija

    Re: Windows 8

    Radi sve normalno sa vmware 8.
     
  2. immolation

    immolation Novi član

    Re: Windows 8

    ma totalni pederluk, ova 8... nista korisno koliko ja vidim, cak sta vishe puno bespotrebnog komplikovanja...
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ovo je valjda verzija Win-a za developere, ne kontam sto bih to skidao i isprobavao kad je daleko od finalne verzije.
     
  4. ne0.

    ne0. Novi član

    Re: Windows 8

    Imam jedan problem.Install sam ovaj Windows8 preview,i sacuvao sam stari win7 koji je na hardu ono windows.old kako da ga povratim ?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Sto prvo nisi uradio backup win7 sa acronisom??? A sad probaj sa EasyBCD.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Kakvo je ovo metrosex sranje?!?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Ubaci disk sedmice i na samom startu imas repeir opciju (ako ti je win7 na drugoj particiji pa ne boota..).
     
  8. ne0.

    ne0. Novi član

    Re: Windows 8

    Imal neka mogucnost bez diska osim da skinem windows7 ?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Sta si ti radio ? Gdje se nalazi sedmica a gdje osmica ? Inace skini EasyBCD kao sto je dmr rekao mada sumnjam da ce u njemu biti boot sedmice jer ga treba "popraviti". Vidi u njemu da li imas boot sedmice.

    Meni je nestao boot sedmice nakon instalacije xp-a pa sam je popravio, odnosno vratio samo boot sa nacinom koji sam ti na pocetku rekao. Ako ima neka druga caka za vracanje boota, neka neko napise.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa u tom i jest stos easy BCD, on popravlja boot loader. Mozes u njemu odrediti gdje se nalazi koji OS i snimiti u boot loader i to je to.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    On meni nije locirao sedmicu. O tome i govorim.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa ti u easyBCD moras navesti put gdje je sedmica a gdje drugi OS, ono odredis koja particija. Mozes tako dodati koliko hoces OS-a ako su instalirani pravilno po particijama :)

    EDIT: Evo ovdje dodas sistem i navedes na kojoj je particiji

    [​IMG]
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Moze biti da se ja nisam dovoljno zabavio oko toga/radio u BCD-u. Ako je tako kako velis onda bi mu trebalo vratiti butabilnu sedmicu.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Da trebalo bi osim ako osmica nema neki svoj format boot loadera koji opet nije kompatibilan sa trenutnom verzijom easyBCD-a
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    De to obasni step baj step ili linkuj. Evo recimo promjer gdje imaam sedmicu na drugoj particiji.. ne izbacuje boot meni niti se vidi u BCD-u ? Kako da vratim boot ? Znam gdje je zalutao (ako ima logike) i znam kakao je podici ali evo recimo nema boota na BCD-u..

    ..a ne mogu da odaberem win7 kao OS, na BCD-u.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Evo recimo ja imam xp na C: i win7 na D: i sad kao imam win 8 na E: ali nije prikazan pri bootanju. Ides na Add/Remove Enrties i odaberes pod type Vista/longhorn (ovo je ono sto sam rekao da mozda 8 ima neki novi boot lodaer jer je na 7 isti kao na visti, ali mislim da je ostao isti. Ali u svakom slucaju on hoce da vrati sedmicu a ne osmicu pa ce ovo 100% raditi :D). Onda odaberes slovo particije i ides na Add Entry i dobit ces u popisu Microsoft Windows i onda save.
    [​IMG]

    Sada ides na Change settings i odaberes gore def. sistem koji ce na pocetku biti odabran kao prvi, ispod izaberes novi sistem Microsoft windows i odaberes ponovo slovo particije (u mom slucaju E: ) Ovdje mozes promjeniti naziv sistema koji ce se pojaviti bri bootanju, ja sam promjenio u Win 8, pa save settings
    [​IMG]

    Jos mozes otici na prvi tab View settings da vidis kako izgleda boot loader

    [​IMG]

    Nadam se da nismo puno zaspamali ali eto moze nekom zatrebati ako proba win8 i zezne boot loader :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Jap.. radi. Hvala druže. Prije nove sedmice je bila stara sedmica pa onda dodan XP na ATA disk. Testno podigao sedmicu na drugu particiju SATA diska medjutim, boot je valjda otisao, ako se tako moze reci, na ATA disk. Pa novu sedmicu bootam tako sto pri paljenjju odaberem boot meni, odaberem HDD, pa od ova dva diska kliknem na ata disk i pri bootanju (sto bi trebalo samo xp-a) izbaci stari win i win 7. Stari je xp.. a win7 je novi win. Dopk pri bootanju SATA diska nije bilo drugog boota osim stare sedmice.

    Kao sto sam rekao, nisam se zabavio mnogo oko ovoga pa nisam ni znao.

    Hajde biti ce nekim win8 korisnicima od pomoci.. heheh.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    A jesi ga zapetljo prije :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    He, kažem ti ja.. ... nego, da ne bude sve off, kada je onaj wp7 luk, da li ima neki "start" za izbor aplikacija, kako otvoriti task manager itd ? Ili je sve kao na telefonu bez sata i tih ikonica.. Odnosno, ima li kakav taskbar.. .

    Ni dans nisam uzeo disk pa nisam podigao osmicu. Davno je downloadovao.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    A nisam ni ja probao 8 ali koliko ja skontah kada pritisnes win tipku onda dobijes desktop ko u sedmici i onda je sve isto ko u 7, valjda :D