Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows 8

    I ja sinoc nabacio update 1,bas sam zadovoljan unapridjenjem. Boot direktno u desktop,klikanje na start mjenja izmedju metroa i desktopa,u metrou "X" za zatvaranje programa. Nove "tipke" za search i gasenje u metrou i sigurno jos puno toga sto nisam ni primjetio. :)
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Re: Windows 8

    Aleee :D Mogu mirno da predjem na Win8, ljudi pocinju biti zadovoljni :mrgreen:
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Neki dan čitam vijest: "Windows 8.1 Update 1 će olakšati upotrebu korisnicima sa mišem i tastaturom".

    Toliko o tome u kojem smo mi planu ali je dobro sto iole rade na tome.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Re: Windows 8

    Vratit ce oni fokus i na desktop, jer im trebaju developeri koji prave aplikacije za mobilne uredjaje i web servise...itd,

    Doci ce Windows 9, sve ce se rijesiti. :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Aha..

    Gledam kako rade UI za uatomobile. Osmica je free za prenosnike ispod 9" itd itd.. tesko da se win ikada vrati na PC kao main platforma.

    Sto se mene tice neka izadje svake pete godine win za pc, a svakog mjeseca za ogavne tabletel, ali neka urade dostojnu verziju kao sto je to do sedmice bilo.

    Nije osimica groblje, koristim je dugo ali svi resursi odose u lijeve projekte.
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: Windows 8

    Jel mogu dobiti update iako sam kao local account na Windows Store-u ili moram biti logovan?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ne ide update kroz store nego klasicno kroz windows update.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Instaliran Win 8, meni ovo super :D

    Ima par stvari koje mi idu na zivce :smt005 kao npr kad zelim ugasiti PC po navici idem na start, a otvorim IE :D

    U ostalom sam kao dijete :) , evo igram se sa opcijama OS-a da nisam ni primjetio kako proleti sat-dva...vremenska prognoza ne obecava razvedravanje...u subotu grmljavina :smt005

    Sve u svemu, sad mi se svidja, vidjet cu za koji dan utiske :lol:
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 8

    Windows 8.1 Update Must Be Installed by May 13

    http://www.tomshardware.co.uk/windows-u ... 47701.html

    "What this means is those users who have elected to install updates manually will have 30 days to install Windows 8.1 Update on Windows 8.1 devices; after this 30-day window - and beginning with the May Patch Tuesday, Windows 8.1 user's devices without the update installed will no longer receive security updates," states a Microsoft engineer.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Windows 8

    Losa vijest, kad sam instalirao 8.1 update toliko mi je usporio sistem i toliko bugova imao da sam morao format C pa clean instalaciju vanilla 8.0. U pitanju je origi Windows.
     
  11. black

    black Komšija

    Re: Windows 8

    Kod mene je prosao update bez problema.Napokon dugme za gasenje u start-u :D
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Windows 8

    Jel ko probao ove opcije Win8 da sam restorea pc u pocetnu fazu bez da zahvati ikakve fajlove? Ili ovaj kompletan restore, da ga kao formatira? Moze li se to poistovjetiti sa klasicnim reinstallom Winsa?
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Probao ja na WinRT.. dugo traje, ali prakticno kao na mobitelu kad odradis format.. sve vrati "na tvornicke postavke"... sve nanovo..
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Windows 8

    Nista onda opalicu to za koji dan cisto da probam. Imam licencu za Win8 tako da ne bi da eksperimentisem sa formatom HDD-a a i nemam instalacionog DVD-a svakako.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Treba mi PDF password remover ili crack tool za neka predavanja koja na fakultetu koja su zakljucana sifrom. Ako neko ima efektivnu metodu da otkljucam pdf fajlove neka baci na PM ili ovdje ako nije zabranjeno.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ovaj win 8 totalni fijasko.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Ja sam na osmici nesto manje od godine i sve je ok. Sinoc nabacim 8.1 da vidim kako ide.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Pa sta je sad fazon sa tim 8.1?