Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Vidio sam to nego mi se prilicno svidja "široki" desktop koji se skrola mišem. Ali ako nema nekih, meni potrebnih sitnica kao u sedmice, onda nema poente wp7-izgled. Ispada mi fensi, ali.. mislim da cu ga probati sutra pa javim.
     
  2. immolation

    immolation Novi član

    Re: Windows 8

    druze vjeruj metro interface je toliko beskoristan i glup za desktope, sve na njemu sto se nalazi sigurno niko nece koristit...
    p.s. preporuka ovima gore da se ne muce i instaliraju os na diskove i sjebaju sebi boot, nije vrijedno truda... ako zelite da probate ima vmware pa ga opali, ha ja...
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Re: Windows 8

    I bas ces preko virtuelne masine osjetit pravu brzinu i bootanja i samog sistema? A o tome se dosta prica.
    Mozes samo pogledat kako izgleda gui, ako te to bas interesuje.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Probo sam i ja neki dan i nemam rijeci :D. Inace sjebe boot skroz nisam uspio vratiti sa easyBCD, sva sreca pa sam acronisom prije instalacije backupiro prijasnji OS. Neko prije spomenu da samo treba u msconfigu izbrisati bootanje 8-ice pa ako neko zapne neka proba to.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ja zato i nisam htio da je instaliram jer sam nedavno jedva vratio sedmicu čiji sam bootloader uništio sa ubuntuom... Al evo pada mi na pamet imam jedan 80gb sata hdd pa ću na njega a ovaj odspojiti zlu ne trebalo još da gdje zbavim dvd od 8,5gb jer mi je usb 4gb pa javim svoje utiske :D
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ma sedmicu je lako vratiti, metodom gore pokazanom. Ali ovaj ima neki svoj bot koji se dize prije svega ne vidi se ni ono standardno ocitanje biosa :D
     
  7. immolation

    immolation Novi član

    Re: Windows 8


    ha pored toga se nema nista bitno ni vidit, kaka brzina i kaki bakraci, vjedet ce se sve kad izidje, a to sto se boot-a za 8 sec malo sutra, a radi toga ne vrijedi isntalirat....
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows 8

    [​IMG]
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ne znam da li je spominjano, ali nije ni integrirani hyper-v za baciti ;)
     
  10. wudu

    wudu Aktivista

    Re: Windows 8

    Ovo je po meni najbolji 'novi' feature :)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Windows 8

    moraju nešto ubaciti da ljudi prijeđu na osmicu pošto, ruku na srce, w7 je stvarno odličan proizvod i teško tko u power-user domeni želi napravit apgrejd na ono "kockasto" sučelje.

    sad će ga nakrcat i virtualkama i dcpromo za po doma i šta sve ne :D
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    S obzirom da se najvise paznje posvecuje novom interfejsu, dosta ljudi zanemaruje sasvim solidne nadogradnje funkcija u "starom interfejsu", a do sada je bilo rijeci o stvarima kao sto su: brzi boot proces, naprednija kontrola u dual boot okruzenju, poboljsana malware zastita, pokretanje/koristenje Windowsa sa USB sticka, integrisana iso/vhd podrska, ribbon standardizacija i poboljsani Windows Explorer, naprednija manipulacija datotekama uz mogucnost pauziranja pri procesu kopiranja, bolja USB 3.0 podrska...
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Windows 8

    to sve radi i w7 :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Re: Windows 8

    Naravno, sa dodatnim alatima ili driverima. Ovdje govorimo o integraciji, bas kao i za Hyper-V, zar ne? Ljudi su pitali sta je novo uz W8 (do sada poznato) izuzev dodatka Metro interfejsa.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ma sve stoji svakako, ali velim - treba će dosta toga da se ljudi apgrejdaju sa (imho) odličnog os-a.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Navodno W8 ce omoguciti online gaming vs XBox-a.. :)

    The Source
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Windows 8

    pa to je to... do rc-a će ga nakrcat fičrima da ti pamet stane :)
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Do RC-a Boga pitaj na sta ce liciti.. :smt006

    BTW: off topic, citam otkrili u nekom experimentu cestice koje se krecu brze od svjetlosti.. :lol: :lol:
    Toliko o Albert Einsteinu.. :smt005
     
  19. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Re: Windows 8

    Mogu vam reci da je W8 predobar. Jedva cekam da izade officijelna verzija da je instaliram.
     
  20. GW

    GW Moderator