Windows 8.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Dec 23, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 8

    dog, on ih kao instalira, ne prijavi nikakvu gresku, ali opet nista, nikakve promjene nema..
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows 8

    Vjerovatno i Windowsi sami povuku zadnju verziju kroz update. Ja se evo odjutros igram, neke stvari mi se svidjaju, neke opet ne. S obzirom da se nisam nesto peglao sa DP verzijom, sve mi je poprilicno novo. Lako se je naviknuti, vecina promjena je napravljena sa smislom.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Re: Windows 8

    Je li i u ovoj verziji obavezan onaj metro login ili se može direktno ići na klasični desktop?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows 8

    Mozes normalno koristiti desktop, samo nema Start tipke.
     
  5. albo

    albo Novi član

    Re: Windows 8

    Da li ostati na Windows 8 Developer Preview x64
    ili Win8 consumer preview x64 instalirati?
    Ima li kakve velike razlike?
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Windows 8

    Izgleda da se ide na to da ce dva monitora biti potrebno, nesto kao Razer Blade, jedan glavni monitor za mis i tipkovnicu i "normalne" aplikacije. Drugi manji, osjetljiv na dodir, koji ce biti zamjena za start i koristi ce ga metro aplikacije.

    Uglavnom meni za sada nisu losi i trebat ce period navikavanja. I jedno pitanje, kada ovaj Cons. Prev. istice?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows 8

    Pokreni "Run", kucaj "Winver" i pritisni enter.
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Windows 8

    Znaci do 16.01.2013, nije lose.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows 8

    ma nemoguce na ovo se naviknuti, sve idem da start pritisnem iako ga nema :smt003

    sad prebacujem neke fileove, uzasno sporo ide, 2.3 mb po sec :roll:

    kako sam se izmucio dok nisam nasao control panel :smt005
     
  10. zrajak

    zrajak Novi član

    Re: Windows 8

    Nakon 15 godina korištenja "klasičnih" windowsa, stvarno će biti teško naviknuti se na ovo. Bit os-a je da bude ono što i treba biti: operativni sistem iliti temeljni sistem, sa mogućnošću konfiguracije prema potrebama/željama/znanju korisnika. Nisam siguran koliko je osmica sve to.
    Probao sam ga, nisam oduševljen, čak šta više, nimalo mi se ne sviđa. Pogotovo nije za one koji ne vole radikalne promjene, a Windows 8 to jeste, barem kozmetički.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Windows 8

    Meni licno je ovo njesra zesce na svemu osim na tabletima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Win 7 beton, bolje mi ne treba :D
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Evo moj nakon dvije godine radi savrseno.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Windows 7 majka svih windowsa, ako ce i finalna verzija biti kao i beta, nema sanse da predjem, nikkako da se naviknem na ovo, jedino sto je dobro upali se i ugasi se pc za 5 sec :smt003
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Da li osmica pravi problem sa postopjecim win7 sistemom kao prije ? Ne dize mi se nanovo sistem ako zezne boot koji se mislim nije mogao popraviti ni sa win7 dvd-om.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Windows 8

    Ma to jedino ako imaš kakav drugi disk. Ne bi se ja zezao sa boot loaderom radi osmice nema para.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Ma eto.. da je probam. Na drugi HDD bi i islo. Hajde javim kada instaliram.. pa kako god.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Windows 8

    Vecinom raji tesko se naviknut na Metro, ali ima "ispod" i obicni Windows, samo nema start dugmeta :) Trebalo bi kako vrijeme odmice da ce se polahko svi privikavat tamo, mozda ne brzinom kako je Win7 zavladao ali sa vise i vise tableta, uredjaja koji imaju touchscreen i nekim rastom Windows Phone platforme, sigurno ce ovo zavladati.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 8

    Ma brate ..treba odvojiti tablete. Tipkanje po ekranu prstima i tipkanje mišem/tastaturom su dva razlicita svijeta.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Windows 8

    Zato i imas dvije verzije Internet explorera :D