Windows Live Essentials 2011 problem ?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by amarextreme, Jan 14, 2011.

  1. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Skinem ja prije mjesec i jace ovaj gore essentials, i dobra furka mi, lijepo ovo ... :) ali unutar toga msn mi zeza ... mozda i ne zeza, ali se ja ne znam snaci ... naime , problem je u tome sto sam ja uvijek ljudima offline, a ja stavim ono online i ono prebaci meni na online, ali opet nista, ostane mi ovako kao na slici ...

    [​IMG]

    kao sto vidite kontakti su mi sivkaste boje, sto je znak da sam za njih offline ...

    kada odem na neki kontakt da bi "caskao" stim kontaktom, prvo me pita da li zelim da budem vidljim kao online za njega ... kao na slici ...

    [​IMG]

    neko imao slican problem ?
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Ti kazes Yes!!!

    Zezam se, i ja sam zapazio to, ali sumnjam da je problem, mislim da im je to kao neko poboljsanje iako je pravo iritantno!!!
     
  3. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    sta kazem druze Yes ?
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Nekom logikom, odaberes prijatelje pred kojima zelis da si uvjek vidljiv i kad te pita: Appear online to this person ti kliknes na to i dodatno stavis kvakicu na: Don't show this message again, tako da ce aplikacija zapamtit i ti ces uvjek biti tim ljudima online osim ako se sam ne podesis kao na slici Away Busy i sl.
     
  5. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    da, sve je to ok funkcionisalo na predhodnim verzijama, ali sad to nefunkcionise, meni stoji i dalje da sam ja online, kao sto vidis na prvoj slici gore gdje je moja slicica da sam zelen, ali nisam nikome online vidljiv, zato sam i postavio ovu temu i pitanje, jer da je to problemcic kao sto si ga ti rijesio, znam i ja tako, ali ne funkcionise ...
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Prilikom pokretanja idi na ono cancel prilikom loadinga, kad izlistava svasta nesto, i tu izaberi online. I meni se tako to desavalo da sam nakon sto sam bio appear offline ostao ono online sebi, a svima app offline, pa rucno moram svima ici online sa kime hocu da pricam. To je u neku ruku i fino :)
     
  7. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    eh to, to je to , dijelili smo isti problem ;) hvala ti puno ... problem rjesen ;)
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma to im je pravo cudno, jer si ustvari appear offline, samo te prikazuje kao online, ali nikome, pa na isto izadje. Pravo zbunjujuce :)

    Sad se baci na chattanje :)
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imas li saglasnost ovih prijatelja da im obznanis licne podatke? :lol:

    Meni je ovaj novi Messenger skroz bezveze, instalirao ga i potrosio 2 sata dok sam ocistio sve i mogao da se vratim na stari. Najgluplje mi je sto su stavili "amazing new feature" u stari MSN - nema hyperlinkova da bi se korisnici zastitili od slucajnog klikanja na kojekakve malware stranice, lol. Tu je jos i neka nazor-cross-platform, ono tipa povezi Facebook sa MSN-om i Liveom. Ne pase mi.
     
  10. extibo

    extibo Komšija

  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kod mene su sa MSN-om vazda neki problemi.
    Vec 3-4 mjeseca rješavam problem sa googlom i MSN supportom ali bez uspjeha.

    Problem je to da kada god odem provjeriti e-mail na tom istom accountu postanem "appear offline" za sve svoje kontakte a meni i dalje piše da sam online. Tada moram uraditi reconnect i opet se vrati u normalu.

    Probao sve moguce 3rd party klijente na raznim racunarima ali izgleda da nije do mene nego baš do hotmail-a.
    Da li slucajno neko ima kakav prijedlog da rješim ovaj problem?
     
  12. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    ma ni ja nisam nikako zadovoljan, kako koja novija verzija izadje sve sam nezadovoljniji ... a za prijatelje ... halalit ce mi :)
     
  13. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    jel ima za windows verzija ?
     
  14. extibo

    extibo Komšija

  15. amarextreme

    amarextreme Aktivista

  16. cile

    cile Novi član

    Da ne otvaram novu temu. Ja ovaj Windows Live Essentials 2011 ne mogu nikako da instaliram. Pojavi mi se greska: wlsetup-web.exe is not valid Win32 application. Molim pomoc. Unaprijed hvala!
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Skini opet, korumpiran fajl.
     
  18. cile

    cile Novi član

    Ma nema sta nisam skidao, s raznih web stranica, uvijek se isto pojavi
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Postoji li šansa da se skine kakav setup bez da se s interneta downloaduje messenger? I može li ovaj najnoviji msn raditi na xp sp2?