Windows Live Messenger thread

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by rama, Oct 30, 2009.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    U opcijama od MSN-a (ne od Plus! dodatka), kad odem tamo na Privacy opcije, pa ima tamo da se vidi lista kontakata koji me imaju na list - isti problem. Dakle, do Microsofta je.

    Uostalom, nisam jedini sa ovim problemom, ima ljudi kojima se ovo pocelo javljati prije mjesec-dva.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    ako neko ima link za offline instalaciju najnovije verzije msn-a neka senda na pm.
     
  3. sale072

    sale072 Aktivista

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    To nije popis kontakata koji te imaju na listi, to su kontakti koje ti imas na listi, lijevo, a desno su oni koje si blokirao i to je to...
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    Licno ne bih preporucio takav nacin instalacije, jer sam i sam pokusavao tako i nije nikako htio da se spoji, javlja neke errore. Meni je proradio tek kada sam instalirao direktno sa Microsoft stranice. Mozda tebi uspije, ali meni nije nikako htjelo tako. :)

    Znam, znam, ali odmah ispod te dvije liste, te dvije kolone, pise "Contact list" (odnosno "Kontaktliste", posto je kod mene MSN na njemackom) i onda moze da se klikne s desne strane, i otvori se spisak ljudi koji me imaju na listi.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    Ne znam zasto se toliko zamaras sa tim. Ko te obrisao, ne treba ti :D Sve koje zelis kontaktirati imas u svojoj listi, i oni imaju tebe, tako da - zasto brinuti?
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    hehe, ma ne brinem uopste, ali me pomalo iritiraju, ti bugovi i te greske u MSN-u, koje se nikada nisu pojavljivale u proteklim godinama, odnosno otkako ja koristim MSN i onaj dodatak Plus! :)

    A ovih dana mi se sve vise ljudi zali da imaju ovakve probleme, te obrisao ih sa liste neko, te ne mogu se prijaviti vise nikako na MSN, te ovo, te ono...Microsoft se izgleda fokusirao samo na W7, a ostale proizvode ko shisha :D
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    Da Bog da vam propao taj Plus dodatak i color-code ofarbani nickovi :twisted:
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    Da ga bar ima nekog smisla koristit, pa hajd :D
     
  9. sale072

    sale072 Aktivista

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    Brao.... a nema ništa iritantnije nego kad raja non stop provjerava ono whoblockedyou pa im fino trpa viruse i reklame u msn.. i onda se čude što imaju "bugove" ... ja sam počeo blockati takve sa msna...
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    hehehe, vala niti koristim ofarbane nickove, niti neke scripte, niti posjecujem te sumnjive stranice :D

    Microsoft je nesto zasrao, i to je cinjenica :)
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    Predlazem da se napravi jedna generalna tema za ovako problemcice sa MSNom, gdje bi izmedju ostalog mogli i javljat kad ne radi nekom i sl (ono, "dal je do mene, il svakog zeza?")
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Evo, preimenovana ova, pa neka odsad bude oficijelna za MSN belaje.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera


    samo da se slozim
     
  14. rama

    rama Aktivista

    Re: Par pitanja u vezi Windows Live Messengera

    Prije par dana riješih ovo s flash playerom. Stavio sam IE kao default browser i onda klikno na ono install. Probaj, možda pomogne. :)
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li neko problema sa dodavanjem kontakata zadnjih par mjeseci ?

    Mislim da mi se davno prijatelj žalio da ne moze nikoga dodati pa je morao prelaziti na yahoo mes. Prije par mjesec isam pokusao da dodam jednog kolegu ali se nije nista desilo pa sam kontao da me mozda nije prohvatio.

    No, prije neki mjesec mene doda jaran a meni nista nije stiglo. Odem na mail kad ima da potvrdim poziv. Ja sam potvrdio ali se nista takodjer nije desilo.

    Sinoc jaran napravio npravio novi acc i dodao me ali nista. Ja njega dodam takodjer nista. Odem na mail kad ima tao napravio on mrežu pa d se pridružim. Ja kliknem a ono neki error.

    Inace, poruku koju dobijem kada dodam nekoga, nakon "procesuiranja" stoji ovako:

    [​IMG]
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Znaci ne pojavi ti se kontakt u MSN friends listi?
    Jesi li probao baciti neki e-mail za tehnicku podrsku?
     
  17. GW

    GW Moderator

    HWB je tehnička podrška. :wink:
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    EnisDonKing Iskreno se nisam toga sjetio. nema ni na listi. Ima ga na listi, briso ga sa liste pa pokusavao ponovo ali isto. Kako se vidi iz poruke, "servis" nie dostupan ali nemoguce da nije nikada. Najvise me cudi sto nije samo kod mene slucaj i ako kod par ostalih radi ok.

    Verzija je 14.0808.

    EDIT: Sada ga nema ni na listi. Ne pojavljuje se.
     
  19. h2o

    h2o Aktivista

    Zna li neko kako natjerati messenger da kada kliknem na mail dugme otvara IE, umjesto defaultni browser? Nekada davno sam bio nasao gdje u registry-ju to podestiti, ali sada ne mogu.
     
  20. dzeri

    dzeri Aktivista

    Ako se ne varam, onaj Messenger Plus! ima tu mogucnost. Osim toga, pod default programs ima li ono change url pa izbor default browsera?