Windows Registry Checker

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SamiRX-8, Jan 9, 2006.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo kod mog prijatelja prilikom dizanja OS-a javlja se sljedeca poruka.
    BTW. OS je Win 98

    A poruka glasi: Windows encountered an error accesing the system registry.
    Windows will restart and repair the system regystry for you.

    To se dešava kada bude na internetu te sve do sljedeceg paljenja izbaci mu ovu poruku a problem ostaje neriješ. Svi prijedlozi su dobrodošli; osim onih glupih naravno :wink:

    POZZ
     
  2. GV

    GV Komšija

    Spasi sve podatke koji ti trebaju i formatiraj, kopanje po registriju je previše komplikovano za nas amatere. Ili TuneUp utilities 2006 možda oni pomognu.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    mislim da tuneup ne radi na win98
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    krivo misliš :wink:
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    hebi ga... :roll:
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Znaci tune UP, hajd vidjecu da to skinem. Hvala još jednom :) .

    Veceras odoh drugu da mu odnedem taj program. Ali ako bude morao ponovo WIN instalirati držite se :lol: :wink: .
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Imao sam i ja taj problem dok sam imao Win 98 i vjerovao ili ne problem je rijesio ScanDisk, ali ne obicni nego onaj through (koji traje par sati). Nadam se da je tako jednostavan problem i kod tvog druga.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Hajde lagano u dos i ukucaj ''scanreg'' ili ''scanregfix''
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Nije to radilo. Sjecam se da sam to prvo probavao. I koliko se sjecam u 98 nije scanregfix nego scanreg /f
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma nek on ukucava šta hoće :) , šta ću mu ja kad disk gubi sam od sebe podatke
    i kad on neće da pređe na XP. Bar do kne kupi HDD.
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Jesu li mu se izbrisali backup-ovi u registriju? Nije do diska i ja sam imao taj problem.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    hehehe znam ih ja par sto ne znaju sta je DOS kako treba, a ne jos da kucaju u njemu :)
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma ne interesuje me šta mu je. Nek radi šta hoće, a to za backupove ne znam jer me ni ne zanima.