windows server 2008 kao workstation

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Zeleni, Apr 30, 2008.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Da, ali može svaka aplikacija koristiti po 4 GiB. Za neke serverske aplikacije 4 GiB može biti malo, pa zato postoji AWE.
     
  2. dejson

    dejson Aktivista

    Pa prema ovoj tabeli ako zelis instalirati vise od 4GB rama a koristiti 32 bitni OS onda se server 2008 namece kao najlogicnije rjesenje. I to ne kao kompromis nego kao pozeljno rjesenje.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    Jah, ali znas li ti cijenu ovog cudovista :)
     
  4. dejson

    dejson Aktivista

  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Evo i ja se prijavih da probam to "čudo" hvala na linku :smt006
     
  6. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Samo ovo je Home Server, kao OS za multimedijalni kucni server. Potrazi prije negdje link za Windows Server 2008 koji je tema. (ako ga jos salju)
     
  7. dejson

    dejson Aktivista

    Vracam se na temu, sve radi like a charm, ili skoro sve. Jel neko imao problema sa christv-om npr.

    nasao sam uputstva kako da omogucim podrsku za TV kartice i instalira mi se christv i mogu da vidim samo jedan program ali nemam opciju trazenja kanala odnosno uopste mi cable nije ponudjeno kao opcija.

    Evo nasao sam i podrsku za tv na serveru 2008.

    http://www.hauppauge.co.uk/board/showth ... 850&page=7
     
  8. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    e kakav je u kompaktibilnosti sa programima npr. catia autocad i to?
    i kako bi radio zajedno na jednom hadr disku sa xp x64?
     
  9. dejson

    dejson Aktivista

    Ma nema veze koji ti je jos OS u dualboot-u. Radio bi on i sa WIN 95 mislim, iako nisam siguran, ali znam da moze sa xp-om sigurno.