Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    Prvi feature ce svakako biti zgodan za svakodnevnu upotrebu :)
     
  2. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Da hoce jednom, kad je ovo u pitanju napravit da "removable bit" nije toliko bitan, odnosno da je moguce USB stickove prijavit kao fixed, da se mogu particionisat, sad kad vec kapaciteti rastu.
     
  3. GW

    GW Moderator

    I isto to uraditi sa optičkim diskovima. Drag and drop all the way!
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa dobar dio USB flash diskova dolazi s nekim alatom za pravljanje particija, no svakako bi bilo zgodno da to mozes uraditi i iz Windowsa direktno.
     
  5. Esh

    Esh HWB

  6. artemis

    artemis Komšija

    Odavno nisam čačkao po visti,taman da provjerim jel" mi šta promaklo :mrgreen:
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    Kako promijenti ovu, ne znam ni kako da nazovem, ovu boju na windows formi u klasicnu bijelu boju ? Ovo ispod File i ostalih menija...

    [​IMG]
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa pod appearance u onim podesavanjima.

    a vidim dejan se slusa:D
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    ne moze tamo, svugdje sam promijenio ovu uzasnu boju, ne znam ni sam kako daje nazovem :), ali opet ostaje ona, kao da je defaultna boja za svim windows formama.


    p.s. imas li nesto provit dejana :) :smt006 :smt003
     
  10. JasonH

    JasonH Aktivista

    Planiram uskoro napustiti Windows XP .
    Sada me zanima jel mi bolje staviti windows servere 2008 ili vistu ?
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    S obzirom na tvoja pitanja po forumu stekao sam utisak da bi ipak bilo bolje da potrazis Vistu umjesto Servera, da ne pominjem kako je skup serverski OS, visestruko skuplji.

    Postoje neka 'osnovna' podesavanja Server 2k8 prije nego li pustimo u rad.
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    bolje ostani na xpu

    mnogo jednostavnije :smt006
     
  13. Alfa

    Alfa Aktivista

  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Interesuje me moze li se nastimati Vista da radi malo brze na slijedecoj konfiguraciji: Compaq Deskpro EN PIII 730 MHz Coppermine, 512 MB PC133 DIMM, 10 GB HDD, nViDia Riva TNT2 M64/64PRo. Ova kanta vrti Vistu uredno vec mjesec dana, no ja bih volio po mogucnosti da odradim par tweakova, da malo brze ide, i ako nista da oslobodim bar koju gigu diska. Trenutno mi je 1,96GB slobodno. Tocnije, disk je WD100BB 9.30 GB sto je ~10 GB; a Vista je bez SP1, Ultimate.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze, uzmes jos 2 GB tog rama :D
    A Bog ti dao, sto ce ti Vista na takvom PCu. Bez 3GB rama i kakvog 2GHz proca ni ne pomisljaj na nju.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Joj tebe Vedo. Pa nisi kul ako nemaš Vistu. :lol:
     
  17. pac

    pac Komšija

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije u tome stvar; navikao sam na Vistu, a XP mi je postao iritantan. Osim toga nije toliko sporo u svakodnevnom radu, jedino nekad zakine kod Messengera. Nema veze, neka pici ovako, pa cu ganjati veci disk, a vlite-om cu ukloniti sto mi ne treba.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Evo jedan koristan link (http://aaron-kelley.net/downloads/hotfix/) sa hotfixovima za Vistu i XP za sve one koji traze brz nacin da dodju do download linka odredjene zakrpe, a tu je i kratak opis zakrpe sto moze pomoci pri rjesavanju odredjenog problema.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Pitam se da li će ga Microsoft kontaktirati... :D