Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima - OS X :mrgreen:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Evo objavljeno je da ce ovi likovi raditi onu uvodnu špicu na Vista Windowsima :mrgreen:

    [​IMG]
     
  3. Esh

    Esh HWB

    nadahnuto
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    gledam nesto ovu beta1 verziju i kontam - pa zar 12 i kusur godina nisu mogli ubaciti druge igre u windows instalaciju, osim debilnih freecell, solitaire, minesweepera, pinballa i drugih sranja. makar neke igre na razini onih koji dodju uz PlusXP (btw Labyrinth je zakon u doticnom pakovanju i pored Officea je najbolji dodatak windowsu). :mrgreen:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    pa razlog je veoma prost - ne razmisljaju o tome
    ako im to slucajno spomenes, dobit ces odgovor kako je to nebitno te spominjanje kljucnih rijeci tradition i legacy
     
  6. Esh

    Esh HWB

    ah, kome nisu 8)
    nego, ako razmisljas o apple cinema display-u (standalone) ja bih ti savjetovao da razmislis o dell-ovim "velikim" lcd modelima jer su se pokazali kao najbolji... (ovdje je rijec o dimenzija od 24"+)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li Dell nesto slicno kao 30" Cinema Display. Imas li neki link sa recenzijama ovih Apple i Dell monstruma?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Bio je test na Tom's Hardwareu.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ajd idem pogledati.
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Imam ja do sada ijedan OS koji su izdali od Microsofta, krenuvsi od Windows 3.11 pa do Vista Beta 1 (32bit & 64bit)

    Vistu sam bio instalirao i mogu reci, sminka, brate, sminka...

    Code:
    Konfiguracija mi je:
    
    AMD AthlonXP 2600+ @ 2.0 GHz
    Asus A7V8X-X
    768MB DDR-Ram 400
    nVidia GeForce FX5600 128bit 128MB
    Maxtor 40GB
    Seagate 120GB
    WD 120GB
    Sto se tice ove beta verzije, driveri nisu bili problem, jer je sve radilo od XP-a, ali mislim kad bi instalirao one programe koji su mi potrebni, onda bi bio spor na ovoj mojoj konfiguraciji... prema tome, ne pomisljajte ga instalirati ako nemate minimum 1GB Ram-a

    PS: Windows 2003 Serve + SP1 < Nije losh! (Kontam preci na njega)
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Win x64bit nije los ali nike fajde bez podrske 64bit softwera.. cak sta vise.. mislim da mi igre malkice sporije rade.
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    slucajno naletih na ove vijesti:
    Benchmark.co.yu

    nisu ni izdali zvanicno novu verziju Windoza, a vec planiraju novu :lol:

    bojim se da silnog posla oko izrade ovih OS-osva ne zabrljaju stvar :mrgreen:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ljudi bježmo izdat će previše os-ova! :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

    ma ovo je u sustini stvara vijest.. kodno ime vienna je poznato od ranije i bilo je vezano za druge projekte, no da pojednostavim sto je moguce vise, radi se jednostavno o tome da u microsoft-u imaju neke ideje koje kada ih sroce idu na cjenovno-vremensku analizu nakon cega se odlucuje da li je to moguce implementirati te se onda, gotovo uvijek, to debelo skrese i ide naprijed...
     
  15. zira

    zira Guest

    Neka , neka je novo . za nekih 3-4 godina kad je zakrpaju Vista ce biti TEK ONDA upotrebljiva. Neka nama XP. sasvim je dobar i dovoljan , samo oni
    znatiželjni će u početku instalirati vistu.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    e da hoce bogdo izdat nes ko Win98 il 2000. malo unaprjedjenje grafickog okruzenja (ipak je ovo 3. milenijum :D ) i to je to. dobar proizvod. al tesko da ce proizvest nesto dobro i kvalitetno ko ova 2 win :|
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Win98 kvalitetan?
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    poprilicno, za razliku od drugih :mrgreen:
     
  19. wacko

    wacko Aktivista


    bago tebi prijatelju ako ti je win98 kvalitetan. Bas neznam zasto su izdali win98SE( mozda radi furke onako) :lol:
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    98SE mi je bolji od ME ali win2000 mi je pravio najmanje problema... :) i jos su sve igre koje sam ja igrao radile na njemu :) inace sad mi je XP SP2 sa svim updateima :) i radi ko doxa :)