Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    hajmo se okanit malo wareza, hvala.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Zna li iko kako da se rijesi ovaj problem sa driverima oko tv tunera, sve drivere nadjem al za leadtek tv2000 expert ma ni pod razno!
    Jel ko cacko na googlu oko drivera i aplikacija za leadtek :roll: Stihoklepac? Anyone?
    Jel ima neki drugi software il bilo koja druga opcija da odma brisem XP?
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

  4. Nani

    Nani Komšija

    Nasao sam to sulu, hvala ti al meni nece uopste da pokrene instalaciju xp drivera za taj tuner :roll:

    E da jos jedna stvar koja me izbi iz cipela, kad se instaliraju driveri za graficku nema mi pola opcija u nvidia display centru? Npr uopste nema scalling ili temperature monitoring, jel ima nacina da se vrati stari look drivera? Nasao sma po forumima da nvidia jednostavno nije do kraja odradila drivere kako treba al ako nesto drugo zna nek opali post.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Vjerovatno ce sa onom DX10 varijantom drajvera izaci komplet podrska.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    morat ces sacekat barem do 30. januara. razlika od par mjeseci je upravo napravljena zbog drivera. microsoft ce do tada ponuditi veliki broj drivera online, a bit ce na raspolaganju i dvd iskljucivo sa driverima.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    E super momci, hvala puno da ne rovim vise po netu.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    mene je nerviralo dok mi je bila vista nije mi prepoznavala nijedan USB sitck... nista... nije mi jasno... :roll: :roll:
     
  9. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    ok evo moj dojam posto sam vidio u frenda kaka je imam sta je dobro a sta mije lose

    sistem ako nije isti kao i xp samo je sminka
    trazi puno on stvarno zdere RAM i treba jaka graficka

    unatoc svemu veoma je cool design i malo je vise smooth u odnosu na xp i ostale OS-ove

    ali se microsoft sigurno nije pretrgnuo za ovo moje misljenje je big brother od xp sa dosta sminke koja dabelo kosta , ali cu ga uzeti jer je mocan :mrgreen:
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ja upravo skidam live cd linux-a sa xgl-om da se i licno uvjerim u tzv eye candy sucelje...
    vista me je totale razocarala....jednostavno sistem nema odziv koji trazim i definitivno mi nevidi 200gb disk
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cek nije valjda da ovo nece ici u finalni build? :|
     
  13. Esh

    Esh HWB

    naravno da nece :) neki propusti su zabrinjavajuci vec "u startu" :s
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    znaci SP1 je pred vratima :D
    dok ne izadje SP2, Vista nije vrijedna paznje :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ja je necu stavljat sigurno jos godinu-dvije...najmanje. Osim ako budem imao DX10 grafu.
     
  16. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Jedno malo pitanjce. Bio je instaliro na D: particiju i sklonio. I popravim boot preko konzole i sve to je u dure. Ali folder C:\boot gdje je bio taj loader (i jos uvijek jest samo nema funkciju), ne mogu da izbrisem nikako. Ne sluzi nicemu i ne smeta (osim sto znam da ima), al ne mogu da ga obrisem i to mi pojde zivce.
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Ovo su trebali odmah u početku rješavati, a nije poslije pola godine.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Radi li vama Acrobat Reader 8 na Visti (kod mene je Ultiamte 64bit). Meni tokom instalacije javi da je neki Temp folder pun i da ga ne moze instalirati :roll: