Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja nisam ni probao. Foxit radi bez problema.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod mene je radio, dok sam imao instaliranu Vistu (x86 i x64)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala Dog, evo instalirao sam Foxit i radi ok.
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Re:

    Imali se gdje ovo skinuti bez "Validation Required"?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    probaj googlat za Windows6.0-KB938979-x86.msu i za Windows6.0-KB938194-x86.msu.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Re:

    Ima, upravo sa linkova koje je Enis naveo, ako imas DELL-ovu verziju Viste ;) Meni je moglo :D
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Zahvaljujem! :)
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Imam narode par pitanja, mozda malo glupih, ali eto...

    Znali se kad izlati SP1 za Vistu?
    Kontam bili prelazio, pa me interesuje kako radi Adobe CS3, Corel, i ostale aplikacije u tom smjeru. Znam da se raja zalila vezano za przenje CD/DVD-ova.
    Druga stvar, kako stoje stvari vezano za Games npr. Battlefield 2, C&C Tiberian Wars, NFS:C i MW itd.

    Vec je neko vrijeme proslo, pa me intereesuje eto opcenito ako ko moze koju rijec napisati bio bi zahvalan.

    Ps: Konfiguracija je u signu.

    Hvala!
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo ja sam vec poprilicno dugo na visti, jos od RC2 izdanja. Iako nemam neki egzotican hardware, spomenut cu sve drivere imam.
    Przenje ide normala sa vecinom programa, naravno novije verzije. Nero 8, Alcohol 120% (1.9.6), roxio 9, svi rade bez problema.
    Sto se adobea tice ja koristi samo PS, i CS2 i CS3 rade bez problema. Ne znam kakva je situacija s manje rama, ali s 2GB ide bez problema. Corel 11 isto radi. Sto se igara tice, par starijih naslova kod mene nije islo, uglavnom onih koji su izasli jos prije xp-a. Compatibility mode ne pomaze.
    Ono sto sto ja uglavnom igram, ide regularno. Recimo Shogun Total War ne radi.

    Osim toga sto neki stari sofware, i stare igre ne rade, drugih problema nije bilo. Evo napokon nemam errora vise od pola godine.
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Hvala kolega na ovom sazetku! :)

    Vidjet cu da potrazim jos gdje 512 MB-Ram pa da predjem na nju.
    Jeli ima jos kakav fol da se smanji gutanja rama u idle modu? Cuo sam da sama Vista vuce preko 700 mb?!
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozes pogasiti nepotrebne servise i procese.
     
  12. mc_82

    mc_82 Aktivista

    dog gdje si nabavio nero 8, tražim i ja za vistu? postoji li kakva alternativa audiocatalystu koja bi radila na visti? hvala!
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Jaran ima Acer TravelMate 7510 laptop, zeli da instalira Vistu. Stavio je DVD kao primary boot device i pocne instalacija Viste. Prilikom instalacije zeli da formatira C: particiju ali ona opcija 'Format' je kao zamagljena, tj. ne dozvoljava mu. D: particiju moze formatirat bez problema. Kako formatirat C:?
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Imali kakav nacin da se "deinstaliraju neki djelovi" Viste nakon instalacije kako bi se smanjio space koji je zauzela?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo ti vlite (isto kao nlite, samo za vistu) i prije instalacije, napravi sebi onako kako ti odgovara.
    http://www.vlite.net/
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Jeli ovo mora instalacija nanovo ici, ili?

    Hvala druze
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa s tim ces napraviti novi cd. Napravit ces sebi verziju bez onog sto ti ne treba, i eventualno mozes ubaciti update-a, drivere itd. Imas na siteu sve objasnjeno.
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Upozoravam korisnike HardwareBase da u slucaju neko instalira NOD32 SmartSecurity v3 nece moci otvoriti GamingArea i HardwareBase portale.

    Razlog sada za sada nepoznat.
    "Ostale web stranice" se otvaraju normalno i bez problematike.
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator