Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Imam problem raja, instalirao vistu pored XP-a na drugu particiju, ultimate edition(naravno crack-ovanu), i nemogu instalirat driver-e za svoju grafu... Ati HD 2600 PRo 512MB Dx10, samo se pojavi catalyst install manager i kad odem na custom instalation samo izbaci da mogu instalirat(selektrovat) sve one djidje-midje osim onog sto mi je jedino potrebno, a to je: DISPLAY DRIVERS!!!HELP!!!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. artemis

    artemis Komšija

    Mozel neko da preporuči dobar firewall za vistu 64.

    Dosad sam koristio zonealarm,pa ako ima nešto slično za 64bitnu vistu.
    Unaprijed zahvalan :mrgreen:
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Comodo Firewall Professional. Besplatan je, a jedan od najboljih.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    techarp.com
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Amer

    Amer Aktivista

    Imam jedno pitanje... Dal cu ja sa 2 Gb Rama i ATI 2600XT 256Mb imat problema ako instaliram vistu? drug ima na laptopu vistu Sony Vaio, 2 gb rama, 1.8 dual core Intel centrino i vista je spora nenormalno, a igrice takodje stopaju... Hocu li ja imat takvih problema? procesor je AMD AThlon 4800+ X2... Hvala unaprijed
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemas potrebe isto pitanje (koje je ovdje nevezano za temu) postavljat na vise mjesta. ;)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima li ista od one price da ce i Vista 32bit sa Sp1 vidjeti 4 GB rama (neko sa ovog foruma to nedavno rece) ?
     
  10. Esh

    Esh HWB

    nemam sad instaliranu 32-bitnu da potvrdim iz prve ruke, ali mislim da je implementirano.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    instalirao sam sp1 za 64-bitnu vistu za nekih 35-40min uz par restarta, no procitao sam na nekim msfan sajtovima da je proces trajao od 60 do 90 minuta, sto znaci da brzina instalacije znacajno ovisi i od same konfiguracije.

    za sada nisam primijetio nikakve probleme, sto me malo i iznenadjuje s obzirom na ne-bas-pozitivna iskustva sa instalacijom sp-ova na windowse (uvijek preferiram i preporucujem clean install) pa je tako jedino sto sam morao "uraditi" poslije instalacije je ponovo unijet key za ut3 :)

    za sva pitanja, stojim na raspolaganju.
     
  12. burner

    burner Aktivista

    Evo pitanja... Kakvu to ti divljačku konfiguraciju imaš?
    Kada takav proces traje 60-90 minuta, onda je tu riječ o "sporini", a nikakvoj brzini instalacije. :lol:
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Imam i ja pitanje. Da li ti je Windows licensiran?
     
  14. Esh

    Esh HWB

    c2q [email protected]/4gb ram, standardno.
    svaki service pack "otegli" s instalacijom zbog velikog broja promjena i dodataka.

    usput, evo i par rezultata sa testiranjem u svakodnevnom radu: http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=1244
     
  15. Esh

    Esh HWB

    a zasto ne bi bio?
     
  16. GW

    GW Moderator

  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Zna li ko u cemu je problem? Imam eng verziju Viste 32bit Ultimate Edition, skinuti su svi update-ovi, sve regionalne i language postavke su stavljene na English.

    EDIT: evo nadjoh drugi nacin za instalaciju full SP1: http://mandown.co.nz/microsoft/installi ... vista-sp1/
     

    Attached Files:

    • WTF.jpg
      WTF.jpg
      File size:
      28.5 KB
      Views:
      6,544
  18. Esh

    Esh HWB

    problem je vjerovatno do toga sto si osim engleskog, preuzeo-instalirao i jos neki drugi jezik sa win updatea pa je vista prijavila gresku iako taj jezik nije u aktivnoj upotrebi.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, bio mi je instaliran Croatian Language Pack, jedva nadjoh gdje ga mogu izbrisati. Evo instalirao Sp1, prepoznaje citavih 4 GB rama :D
    Hvala
     
  20. GW

    GW Moderator

    Da si čitao članak na Anandtech-u znao bi da ti Vista laže. Iako ona prepozna 4 GB rama, ne može ih koristiti isto kao i prije SP1. Nemogućnost korištenja svih 4 GB rama za ono što ti hoćeš da ih koristiš je x86 hardverski problem, a ne Vista kiks.
    Vedo ti si prvi koji je nasjeo na laž. :D