Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Sinoc kasno bilo, mrsko mi bilo citat, samo instalirao, vidio da pise 4 gige i otisao spavat
     

    Attached Files:

    • ram.jpg
      ram.jpg
      File size:
      5.3 KB
      Views:
      6,464
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. igor.g

    igor.g Komšija

    ali zato za low-med detalje igara(super za one koji igraju na tom nivou detalja) vista sp1 nagura vise fps, nego kod xp sp2 :mrgreen:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Pusti to, ako ti igra trza nece ti pomoci ni tri SP-a. Umjesto 102fps-a imat ces 104 i raja ce mantrirati ''obavezno instaliraj radi igrica alami''.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Evo i mene sa problemima na Visti. Znaci jedva sam prosao instalaciju BSOD ili crni ekran nakon par pokusaja. Jedva instaliram i prilikom boota izbaci ''windows recovered from driver error'' uglavnom nVidia graphics driver pada.
    Problem sam otklonio (privremeno) u safe modu iskljucio grafiku tako da radi sa nekim fail safe drajverima i nema problema. Instacija zadnjih drajvera grafika/mobo ne daje nikakav rezultat probem isti. Nabacio sam zadnji bios naravno bez uspjeha.
    Jedino mi preostaje probati neku drugu verziju Viste, izgleda da ova dolazi sa shitty drajverima koji prave problem i kolju se sa novim.


    Abit KN9 Ultra
    Gainward 7600gs


    Bez glupavih savjeta tipa provjeri temperature i sl.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni se ponekad isto desi, npr. vozim grid 2 sata i pritisnem Alt+F4 da izadem iz igre, i taman kad treba da izadje pojavi se blue screen, ono "Dumping memory" i pise da mu je krivac Video adapter driver ili tako nesta. Desava se jednom od 5 puta, ali nikad tokom igre vec kad izlazim iz nje.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Ako nisi koristio whql driver, probaj ga. Ako jesi, probaj zadnji (non-whql).
    I kakvu si to verziju viste koristio? Neka nestandardna? Ako jesi, stavi normalnu brate.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Grafika riknula.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To si je mucio sa Aerom. :roll:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ma jok, ne radi ni XP vise.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma hocu rec, Aero je ubio. :D
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    chip.de je testirao XP sa SP3 vs Vista sa SP1

    evo razultata:
    1.ukupni score
    2.sigurnost
    3.juser-frendlines :)
    4. performance
     

    Attached Files:

  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Znam da zvucim kao totalni njub s ovim pitanjem, ali interesuje me slijedece: radi li kome Hibernate ili vam hibernacija. Na XP ko po loju radi na ovom i jos 2 racunara koja imam u kuci. Kad sam snimio Vistu, on nesto haman radi, monitor dugo blinka i ugasi se onda racunar. Duza hibernacija nego Shit Down :D. Nakon paljenja slijedi show: Resuming Windows, i pojavi mi se nekakva crtica (ono kao kad bootam s Windows 98 CD-a pa izaberem Start computer with CD ROM support) i dalje nema boga da makne. Onda kad uzmem Delete restoration data boota normalno, i na kraju opet brzi Shutdown. Drugo, neki su mi rekli da snimim drivere za graficku. Kad ih snimim, ode u hibernaciju, ali se nakon 5 minuta PC sam upali. Ako iskljucim preko prekidaca na produznom, opet ne radi. Pise resuming windows, ali hajd makar nema vise crtice. Citao sam da je tako svima, i bio je nekakav patch izgleda koji ispravlja stvar, ali je link bio obrisan. Posjedujem Vistu Ultimate SP1 x64, mada mi se to desavalo i s 32bit i bez SP1. Vidi nuto, moracu na 2008 probati, a ako je neko napravio da mu radi, molio bih da mi obrazlozi kako je uspio.
    UPDATE: Na 2008 Server x64 radi.
     
  15. Legend.of.The.Past

    Legend.of.The.Past Novi član

  16. Vedo

    Vedo Moderator


    Jadan ne bio, kakve veze ima graficka sa hibernacijom? :smt005
     
  17. Legend.of.The.Past

    Legend.of.The.Past Novi član

    Ne moras mi uopce vjerovati, ali to je rijesilo stvar. Sada ide u hibernaciju bez problema.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    cuo sam i ja da znaju driveri od graifke zezati hibernaciju.
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    Da li se ovo moze srediti.

    Kada postavim u Visti da se monitor gasi nakon odredjenog vrmena, recimo 10 minuta. Onda se on gasi i kada gledam film, nakon 10 minuta, isto gasi se ako igram igru sa gamepadom. Dakle, bezobzira sta je na monitoru, ako tastatura ili mis ne posalji input signal u okviru datog vremena, 10 minuta u mome slucaju, monitor se gasi. Koliko mi se puta desi da gledam film i monitor se jednostavno ugasi, postaje prilicno iritirajuce. Ne znam da li ovo do same Viste, ili je u pitanju neki bug.
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    Meni se isto dešava u balanced i power saver planu.Kad prebacim na high performance radi normalno,tj.gasi se nakon 10minuta mirovanja.