Wireless ADSL Modem-Router PTI-8411G - POMOC

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by zoran.hajdukov, Oct 10, 2010.

  1. Na početku da kažem da sam slab sa postavljanjem wifi mreža. Imam gore navedeni modem dobijen od BH telekoma i laptop sa wifi prijemnikom, ali se i dalje na internet kačim mrežnim kablom uz opciju connect to izvedenu na desktop. skoro sam kupio mobilni koji ima wifi. Sada bih trebao setovati modem tako da na internet mogu ići i pomoću laptopa i pomoću mobilnog aparata. Molim vas da mi pomognete (uz napomenu da nemam iskustava u ovom polju) u rješavanju ovog problema nekim uputama.
    Unaprijed hvala
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Napravis sve po ovome uputstvu, znaci routed pppoe konekciju.

    http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_ ... radigm.pdf

    Onda je jos samo potrebno da konfigurises wireless, koji ces naci u Advanced sekciji modema ako se dobro sjecam, odredis zastitu, tj. mislim da ces biti ogranicen s time radi mobitela ako nije novije proizvodnje, te ces moci staviti onu najslabiju tj. WEP enkripciju. Isto tako ako imas XP, a nemas SP3 moci ces koristiti samo WEP enkripciju, jer Windows ne podrzava WPA/WPA2 ako nemas SP3 najmanje. Tako je na XP-u, ako imas Vistu i 7-icu onda ti postavke enkripcije zavise samo od mobitela. Ako gdje zapne javi :)