Wireless bridge konfiguracija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SpookyMoO, Jun 28, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E ovako.Zelio bi da konfigurisem wds izmedju 2 routera tj jedan je adsl modem/router koji nema wds mogucnosti(TD-W8901G) a drugi je wireless router takodje tplink TL-WR740N koji pak podrzava WDS.Konfigurisao sam adsl modem/ruter da je u routed modu a onda u postavkama ovog drugog upalio wds,unio podatke za ssid i bssid,enkripciju,kanal i ostalo da bude identicno kao i na modemu.
    Da li je uopste moguce ovo izvesti ili oba moraju da podrzavaju wds.Zelim dakle da u jednoj sobi imam jedan,a u dr sobi da ovaj drugi ruter fata prvi i da se ja kacim na ovaj drugi,nadam se da ste shvatili?Ako je moguce sta tacno treba da se uradi?
    Hvala u naprijed
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Uspio sam.Zaboravio sam da promijenim IP wireless routera pa je bio konflikt na mrezi.Radi sada sve te imam pristup i jednom i drugom ap-u.

    EDIT: ipak ne radi net kad je konektovan na ovaj tl-wr740n.Jbg,ne znam da li je ovo izvodivo,samo nek neko potvrdi da se ne mucim dalje. :smt003
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ako 8901 ne podržava wds, onda ti na drugom ruteru treba universal repeatermode.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nisam ni znao da ovaj 740n podrzava dd-wrt.Danas sam ga instalirao ali nisam nesto ocaran jer dosta funkcija ne radi ili ne odgovara na komande.Recimo,ako stavim tx power tj povecam ga malo,on uvijek ostaje isti.Neke dr stvari su dodate sto nema obicni fw ali nista narocito korisno.
    Opet sam flashao nazad na genericki fw.Takodje i wireless i system lampica na dd-wrtu nije gorila,a qss je gorila stalno.Reset dugme takodje nije imalo funkciju kao prije itd itd
     
  6. GW

    GW Moderator

    I meni su se te iste stvari dešavale na 740n. Izgleda da mu ddwrt ne leži.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma da,nije nikako prijatelj sa njim:)
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    740N + dd-wrt preko 3 mjeseca ni da štucne ;)
    Bilo je neke zafrkancije dok se ja nisam snašao u dd-wrt.u ali poslije toga sve ok :)
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ma ja. Ti si to sve fino naštimao, još samo da objasniš kako si to sve izveo...
    Taman si na godišnjem pa imaš vremena...
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma i ja sam nastimao,nije u tome fazon,ali mi pola onih lampica nije radilo ali isto tako nije i radilo dosta funkcija.