Wireless bridge routera

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by neer, Dec 6, 2012.

  1. neer

    neer Aktivista

    Imam 2 TP-Linkova routera i volio bih ih uvezati u bridge kako bih pojačao signal u objektu. Do sada sam koristio TL-WR340G i imao prilično dobru pokrivenost no iz Telemacha su mi uz novi paket donijeli TL-WR740N i, iako sam očekivao bolju jačinu signala, sada zapravo imam lošiju pokrivenost pa bih trebao uraditi bridge.

    Kako da napravim bridge između ova dva routera? TL-WR740N je spojen na modem i bio bi "primarni" dok bi TL-WR340N bio "sekundarni", tj. koji bi bio negdje u objektu i "produžavao" signal.

    Pronašao sam ovaj Youtube video, je li ovo da pratim u potpunosti ili treba nešto više/manje?



    TL-WR340G

    [​IMG]

    TL-WR740N

    [​IMG]
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ako router ima opciju da radi kao wifi range extender onda mozes to napraviti vrlo lako kada biras u kojem modu zelis da ti radi router ;)

    Sent from my GT-I9100G
     
  3. neer

    neer Aktivista

    Ne vidim je u opcijama, jedino što mi zvuči relevantno je "Enable Bridges" ali nešto ne vjerujem da je to sve što je potrebno.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mislim da neces moci sa tim modelom routera to napraviti ... Ali opet nisam 100% siguran
     
  5. neer

    neer Aktivista

    Ma na kutiji oba routera piše da je moguć bridge, vodio sam se time.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Wifi bridge nije isto sto i wifi range extender. Barem ima neke razlike tu iako u oba moda radi kao neka vrsta bridge-a...

    Sent from my GT-I9100G
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam taj 740N i pokrivenost mi je odlicna,nego de ti zaviri u advanced wireless opcije i vidi da ti nije smanjen tranamitting power.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da zaboravih da kazem da je i kod mene isti model... radi odlicno ali sam ga i ja postavio u sredinu stana tako da nemam problema sa signalom....

    Sent from my GT-I9100G
     
  9. neer

    neer Aktivista

    [​IMG]

    Kuća je u pitanju. Prije je bio jedan ili dva zanemariva "džepa" bez signala no sada jedan dio kuće je totalno slab i gubi se signal.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pogledaj ti, da li taj router ima Repeater Mode. Bridge je za povezivanje dvije udaljene tacke.... npr. povezivanje dvije zgrade. kad ukljucis bridge mod, wireless signal ti ne bi trebao ni vidjeti sa laptopom ili mobitelom. APovi u bridge modu se medjusobno povezuju preko MAC adresa (na AP1 ukucas MAC adresu od AP2, a na AP2 ukucas MAC adresu od AP1...)
     
  11. neer

    neer Aktivista

    Hvala na odgovorima, shvatio sam na kraju da je wireless extender najjednostavnije rješenje. :wink:

    Trenutno tražim neki pa sam otvorio i temu - Wireless repeater - extender.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018