Wireless - Freezona??

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by archy0, Jun 3, 2010.

  1. archy0

    archy0 Novi član

    Pozdrav svima..

    Nedavno sam kupio wireless adapter i stavio u centralnu. sve je uredu sa internetom ali nemogu da se konektujem na freezonu jer me modem direktno spoji sa internetom..kako mogu napraviti da mogu wirelesom i na freezonu??

    Hvala unaprijed!!

    Veliki pozdrav
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    spoji modem na freezonu

    username@bihnet

    pasword isti
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  4. archy0

    archy0 Novi član


    I kako ovo funkcioniše, šta uradim, povežem sa modemom??
     
  5. GW

    GW Moderator

    Nadam se da ovo preporučuješ na nekim profitom u mislima, jer preporučivati routerboard ovakvom korisniku je ludost.
     
  6. archy0

    archy0 Novi član

    Ma samo pokušavam da pomoću wirelessa uđem na freezonu..nemoram ja istodobno biti na internetu nego da imam alternativu i free zonu neovisno od neta:):)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa preporucivati routerboard umjesto obicnog routera itekako nije ludost :) u sustini ovo i nije routerboard, jer se routerboard-om vise naziva gola maticna ploca, sa integrisanim procesorom, ramom, lan portovima i minipci slotovima :) ovo je fino upakovano..... e sad... dosta gledam ovdje, kad neko trazi neku konfu, svi mu preporuce npr. plocu sa pregrest naprednih opcija, pogotovo za overclock, dual bios (jer pod pojmom "bolja ploca" svi upravo podrazumjevaju sto bogatiji bios, noviji chipset... vec se prica da je 790xy chipset glupost uzimati pored novijeg 890ab.....) itd itd... da li je to ludost preporucivati nekom obicnom korisniku? je li iko tad ima ikakav profit u mislima? :)
     
  8. archy0

    archy0 Novi član

    a kako da povežem sa modemom??
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    druze rekoh ti ja probaj citat imas gore iznad...
     
  10. archy0

    archy0 Novi član

    Ma hvala na objašnjenju ali ne mogu nikako u postavkama da nađem gdje mogu to promjeniti:(:(

    Da ja to mogu naći ne bih ja vas zamarao ovim glupostima..ako ko ima sličan router nek kaže kako i gdje da dođem do tih postavki da promjenim:):)

    Hvala na strpljenju;):)

    Pozz
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    fora je sto nisi naveo :D koji imas router :D :D

    http://www.bhtelecom.ba/uputstva_adsl.html
     
  12. archy0

    archy0 Novi član


    Hvala druže na ispravci:):)THOMPSON 546 V6:):)