Wireless home network

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ColdFire, Jun 20, 2007.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pozdrav
    Kupio sam laptop i sada zelim da napravim wirelees mrezu za stana a ne znam :lol:
    koristim binnetov adsl imam onaj standardni modem i koliko ja to kontam trebao bi mi neki router pa ....
    eto ako ima neka dobra dusa da mi malo pojasni sta mi sve treba i kako u nekim jednostavnim koracima ako je uposte moguce ovo napraviti... jbg laik sam

    hvala
     
  2. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Da, treba ti router. Kabl iz tel. linije koji si do sada ukljucivao u modem spojis u router zatim router->modem. Ako znas neki strani jezik, google sve sto te zanima, naci ces milion detaljnih uputstava,
    Instalacija router-a ti nece biti problem, skoro svi danas imaju idiot proof instrukcije
    Budi svjestan da moras pod hitno zastiti mrezu ako nista drugo barem kakvom komplikovanijim sifrom.
    Ako igras online, narocito EA igre, moraces mjenjato postavke u konzoli. Vjeruj, nije nista tesko, samo treba malo vremena i bices maher.

    Eventualno ti moze zatrebati ethernet kabl mada bi kabl trebao biti dodatna oprema u router paketu. Ovdje su najpopularniji netgear i linksys modeli. Kad skontas budzet, obidli radnje, izaberi model i potrazi reviews na netu. Sretno :)
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Uzmes linksys 54gl i to je to ubodes nastimas i to je to
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  5. danib

    danib Novi član

    Pa s cim mislis umreziti laptop ?
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Ne treba ti, sto ce ti trebati? Samo uredjaj nastimaj da radi u routing modu i kaci se na njega do mile volje.
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma nema se gdje uzeti broadband router u ingelu ima ovaj

    http://www.muriz.artforma.com/shop/d-li ... 30055.html


    a negdje sam procitao da nesmje imati ovo AP :lol:
    "When you purchase your router, make sure you don't get a "Wireless AP." It should be a wireless broadband router and the box will mention a built-in firewall as well."


    u genelecu su truba
    a druge radnje i ne znam :roll: :mrgreen:

    edit:

    upravo sam saznao da je taj AP aces point tu mi je lik u G objasnjavao neku proceduru izgubio sam ga kad je rekao da je preko 200km :smt082
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Uzmesh D-Link DI-524 i miran si :)
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    nema stari ni na mapi u tz :mrgreen: