Wireless karitica

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by rimA, Oct 16, 2009.

  1. rimA

    rimA Novi član

    Pozz mala i velika raja po prvi put ....

    Imam jedan mali belaj, nadam se da ćete mi pomoci da ga se riješim.
    Radi se o slijedećem, kupio sam Air Live WL-5470AP ruter podesio ga u "WISP + Universal Repeater" modu bez ikakve enkripcije, problem je to što na laptopu se normalno imam internet a u računar sam postavio Air Live WT-2000PCI wireless karticu, i ona prepoznaje signal sa rutera ali jednostavno se ne mogu konektoveti na ruter.
    Znaci laptopom normalno se konektujem na ruter bez ikakvih postavki, ali računarom ne mogu, pokusavao sam na sve moguće načine ali uzalud.
    Imate li vi kakvo riješenje... :S
     
  2. strawa

    strawa Aktivista

    Imam isti ap u istom modu, idem na njega usb wireless stickom i nemam tih problema kao kod tebe. Iskljuci onaj airlive utility za karticu i koristi windows zero config utility za konekciju - ip postavke na kartici ostavi na automatski i ne bi tebalo biti problema.
    Ne znam zasto ne nabacis enkripciju - imas tamo opciju da odaberes enkripciju za wan i wlan - odaberi wlan i stavi neki pass.
     
  3. rimA

    rimA Novi član

    ma pokusavao sam ja da se konektujem i sa svim driverima za ovu karticu, i bez njih ali jednostavno ne ide i gotovo, znam enkripcija je najmanji belaj ali prvo da namijestim bez nje pa cu je onda postaviti...
     
  4. Big Boy

    Big Boy Novi član

    Da ti mozda nije na racunaru postavljena staticka IP adresa za gateway ?

    Ili mozda neki filtering na AP-u ? Upaljen DHCP ?