Wireless konekcija na UKC Tuzla - Gradini

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Amer, Mar 30, 2012.

  1. Amer

    Amer Aktivista

    Ovako, rođak mi leži na Gradini par dana. Ima laptop sa sobom, i sad mene zanima može li on uhvatit kakvu wireless konekciju gore putem nekog usb wireless sticka? Ima li neko iskustva s ovim na Gradini da mi pomogne. Kad pretražuje wireless konekcije s laptopom ne nađe ni na kakvu konekciju, međutim ima li kakav drugi način da se šta uhvati ako ko zna.

    Hvala i pozdrav.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako nema nista dostupno onda nema sta da uhvati :). I da ima wireless na gradini cisto sumnjam da bi bio besplatan.
     
  3. Amer

    Amer Aktivista

    Nisam upućen u to, al reko da ne postoji mogućnost da sa nekim stickom koji ima veći domet uhvati šta
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sta da uhvati? Nema nista besplatno. Jedino ne znam onaj besplatni net sto ima u centru tuzle da li je postavljana koja antena u blizini gradine, al cisto sumnjam.
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    kako znam iz licnog iskustva nema nista.Nek se strpi par dana.Puno srece u oporavku!
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma ako je par dana nek se odmori.

    Što se samog signala tiče, zavisi gdje se nalazi, gdje je soba a i koja je zgrada. Ja sam neki dan u onoj zgradi od interne, sa balkona koji gleda tamo prema Brčanskoj mogao uhvatiti 3-4 APa, ne sjećam se tačno naziva, ali sam probao dva i bili su ovi gradski hotspotovi, CityNet i sl, uglavnom uspjelo mi je otvoriti login stranicu čak i u sobi. To sam sa iPodom probao koji ima jako slabu antenu, tako da bi valjda svaki laptop to isto mogao uhvatiti ako tu negdje blizu. Vjerovatno i iz one nove plave može uhvatiti iste signale, infektivna je gore uz brdo pa teško da tamo ima hajra, ona sa mostićem što je uz internu isto treba da ima šta jer je bliže tamo "centru".
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

    ta sa mosticem ne moze,heeh.Tacnije hirurgija(2 sprat),ne hvata nista