wireless pomoć 2

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ivan, Aug 27, 2008.

  1. ivan

    ivan Novi član

    e ovako dobio sam od frenda jedan wireless uređaj.radi se o marki edimax ar-7084g wireless adsl2+router.pa bi me zanimalo dali bi se s njim mogo spojit na ap koji mi je gore na katu?
    dali trebam neki prog koji bi skeniro i konektiro na ap? i još me zanima kak ap namjestit da služi kao repetitor?
    ja sam još početnik pa bi trebo pojašnjenje :D

    hvala
     
  2. GW

    GW Moderator

    Najbolje ti je platiti stručnjaka.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uredaji koji dolaze u kombinaciji ADSL modem (router) + Wireless Access Point u 99,9% slucajeva mogu raditi samo kao Access Point, i ni u jednom drugom modu (repeater, wisp, client - infrastructure, wds....). ti uredaji su namjenjeni prvenstveno da adsl net (ili neki drugi) podjelis bezzicno po svom stanu i sl. (da ne bi razvlacio kablove do laptopa, desktop compa itd), i ne mogu raditi u obrnutom smjeru, tj. od wirelessa ka ethernetu.
     
  4. ivan

    ivan Novi član

    hvala kaj si mi reko da se ne mučim tu ko debil :x
    niš onda ču ga vratit fendu meni netreba pa ču si kupit wireless karticu ili wireless usb stik pa če onda to radit kak spada :D

    hvala
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mozes uzeti i nekakav wireless access point, tipa AirLive OvisLink 5460v2 (ima 2 mrezna porta) ili 5470 (ima 4 mrezna porta). ta dva uredaja podrzavaju velik broj modova, a dva najbitnija su Client mod i WISP (Wireless Internet Servise Provider). Kad uredaj podesis kao WISP, onda on radi kao NAT router. tj. na samom uredaju ukucas svoje username i pasword, uredaj se spoji na internet, i ti samo trebas povezati kablom svoj comp i taj ap i imas net. mozes povezati koliko god hoces racunara na taj nacin, i svi ce imati internet. samo na uredaju ukljucis dhcp, a na compu podesis da mrezna kartica automatski dobija ip adresu. and that's it :D
     
  6. ivan

    ivan Novi član

    ovak sam napravil frendu sam vratil edimax a on mi je dal neki od canyona cn-wf514 kao snjim ču se 100% spojit :? valjda oču nego dali treba neki prog da se spojim na ap.ono da vidim ko je dostupan (koji signal hvatam) i da upisem vpa zastitu pa se konektiram na ap. :D il da si kupim usp sitck koji ima wireles na sebi?? pa deri brate kolko oš!!
    imam mob koji ne sebi ima wireless pa se konektiram na ap i surfam :D
    al kak s ti wireless routerom?

    hvala

    da je bar sve tak jednostavno kak se čini !!:D