Wireless router i free zona

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by viler, Jan 13, 2009.

  1. viler

    viler Novi član

    Postovanje svima !!!

    Ovako, imam desktop racunar i laptop koji su povezani na adsl na slijedeci nacin: Modem adsl-a spojen je na airlive wireless router a na njega kablom vezan desktop racunar, a laptop bezicno.Internet konekcija je ok samo ne mogu na free zonu posto me router automatski konektuje na internet. Vidio sam na forumu slican problem gdje je rijeseno na taj nacin da se kabl iz modema stavi u jedan od lan portova routera umjesto u wan port. Ok, to mi radi na desktop racunaru (koristim komunikator i prebacuje iz free na inter.i obratno) ali laptop se ne moze povezati ni na free z.ni na internet iako sam povezan sa routerom (bezicno).

    Molim pomoc! Unaprijed hvala!
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve što trebaš je u postavkama routra promjeniti username koji ce biti "username@bihnet"
    Ali tada ne možeš u isto vrijeme biti na netu i free zoni.

    To je jedini nacin...
    Ako želiš ostvarivati zasebne PPPOE konekcije, trebat ce ti kabal...i laptop ćeš iskljucivo morati kopcati preko kabla.
    A i pitanje je da li će ti provajder dopustiti da napravis više PPPOE konekcija (radi u sarajevu, visokom i nekim okolnim mjestima)
     
  3. viler

    viler Novi član

    Pokusao sam i nece. Laptop je umrežen ali nema konekcije. Pokusao sam desktop spojiti kablom direktno u ADSL modem a iz modema u router (pokusao sam u wan port i lan) u tom slucaju desktop se moze konektovati na free z. i inter. a laptop i dalje nista. Konekciju uspostavlja samo u gore navedenom 1.slucaju. Posto slabo poznajem wirless routere zanima me moguli uspostavljati konekciju rucno (preko komunikatora) a ne da mi router automatski konektoje u tom slucaju nebi koristio desktop? Router je air live wl-1500R
     
  4. viler

    viler Novi član

    problem rijesen dio odg.nasao sam u topic -router mod u switch mod- drugi u komunikatoru ne radi na visti to nisam znao i naravno savjet komsije.