WLAN problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by poKle, Apr 19, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    "ping ipconfig" komanda na postoji. Postoji "ipconfig /renew" koja daje nove ip adrese NIC-ovima i naravno ping (ip adresa ili domena) za brzu dijagnostiku. Sa screenshota sa vidi da računar uredno komunicira sa ruterom ili modemom (ne znam kako si sad skopčao). Desi_mali_crnjo (kakav rasistički nick) ti je sve objasnio i da si uradio sve što ti je on rekao sve bi bilo ok. Plati ti nekome da to uradi kako treba.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    konto sam da je jasno
    ok pinga ti router znaci ima fizicki vezu sa routerom

    haj sad ovako ukopcaj kabl u port 1 ili 2 uradi ponovo isto

    nakon sto ti vrati ping (kao na screenu koji si uradio) uradi ipconfig tj
    START/run/cmd pa kad otvori samo ipconfig
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    [​IMG]



    hvala an trudu svima :)
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Znaci loguje se preko browsera na router i uradi sljedece (ukucaj u explorer 195.168.1.1)

    [​IMG]

    Nakon toga uradi disable wlana na racunaru ukopcaj neki kabl i ako ti ne izbaci sljedece

    [​IMG]

    onda su ti mrtvi ethernet portovi na routeru i reklamiraj isti
     
  5. Kako ba rasisticki, to hoces da kazes da sam ja rasista, ako sam crn i ruzan :( !? Jel to nesto na nacionalnoj bazi :)?!

    Eo neka men plati i uradicu mu kako treba :)

    Pozdrav


    p.s.

    Instaliraj kakav VNC, pa preko nekog, ko je volja i dobar s vremenom da ti to sredi, ako vec zao ti platiti :) ja sam tanak s vremenom, a rado bih ti pomogao, ovako s porukama je peglanje, i opet nista se na kraju ne skonta! Dodacu te na msn, pa ako me nekad potrefis dobro je, ako ne nadji i ti malo "vremena" , citaj para :) pa pozovi da ti to sredim :)
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    haman nema to
    [​IMG]

    a ovo sto su bezicno povezani ruter i modem nista ne predstavlja ??? nisu mi bitni toliko ovi ethernet portovi , da mi se samo net zice rijesit :(


    @ desi_mali...- nije mi zao , vec niko se iz tz ne javlja , ajde napisi na pm kolko bi to kostalo :lol:
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    pazi ako ti je enable-irana local area connection, ako ti je ukopcan router sa ispravnim kablom i ako gore lampice na konektoru i sa prednje strane routera ( znaci konstantno zelena lampica na broju npr 1 ako si u njega ukopcao kabl) onda ti je prno router.


    ako ti ne gori internet (ona moze treperit) postoje sanse da ti je kabl neispravan.

    znaci moras korak po korak eliminisati potencijalni problem ... a mozda ti je ipak najlakse dati nekom znalcu koju kintu da ti to rijesi u tz... probaj neki servis trznut
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    evo ga Stihi
    internet>modem>router>laptop (cable)
    [​IMG]
    wlan sija , port 4 se pali i gasi u jednakim intervalima , internet šljašti isto
    evo kako je u konekcijama
    [​IMG]
    a nekad se LAN pocne konektovat pa se pojavi poruka da je kabal iskljucen i tako stalno ...
    a imali kakve sanse posto je laptop uhvatio router bezicno
    [​IMG]
    imali neka mogucnost da se preko routera nastima ta fakin adsl konekcija bez kabla , ovako nekako bezicno???
    i ako ima neko iz TZ da se konta u ovo i voljan je uradit ( uz nadoknatu ) ili zna neki servis neka me PM

    hvala svima