WLAN Router, pitanje? TL-WR340G

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sub3r, Feb 1, 2011.

  1. sub3r

    sub3r Novi član

    trebao bih napraviti kuci Wi-Fi konekciju i i planiram kupiti ovaj router ROUTER TP-LINK Wrlss TL-WR340G. (55KM, plus.ba)
    Sta mislite, jel valja cemu i moze li posluziti za kucnu konekciju.. znaci par metara od routera :)
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imam ja TP link, solida konekcija na drugom spratu, kroz jednu plocu i dijagonalno skroz. :) Nikad ispod 80%.

    Pazi, ja mislim da je model TL-WR340G samo ruter, dakle moras imat modem pored njega.

    Neka me neko ispravi ako grijesim.
     
  3. sub3r

    sub3r Novi član

    koristim telemach konekciju.... imam cisco 2100 cable modem.....
    jel mi treba jos neki osim njega xD
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne treba, to je to. Na routeru se podesi konekcija, upute vec imas negdje na forumu, konkretno za telemach.
     
  5. sub3r

    sub3r Novi član

    OK, hvala... odo kupiti pa se bacam na citanje uputa :)
    btw, da pitam.... hoce li biti ikako solidna konekcija sa ovim routerom, treba mi za 2 telefona wifi samo.. nista vise.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Za telefone odlična i za računare je dobra konekcija.
     
  7. sub3r

    sub3r Novi član

    Kupio sam ovaj router danas, ali kad spojim ovako kako pise
    Router WLAN- Modem LAN
    Router port 1 - comp ethernet kablom

    nemam konekcije na kompu... pojavi mi se u cosku dole zuti trougao sa znakom uzvicnik. petljao sam nesto oko one MAC adrese, isao sam clone i proradilo je... radilo nekih 20-tak minuta dok nisam iskljucio komp da preslozim sve kablove fino...
    kad sam ponovo ukljucio... ista prica, opet ne moze :/
    znali neko do cega je :/
     
  8. sub3r

    sub3r Novi član

    iko???
     
  9. neko

    neko Aktivista

    ne znam do cega je, ali ja imam isti router, dobio prije 10-ak dana od prijatelja i cool je. doduse, 192.168.1.1 i malo pregledaj postavke. ako nista pokusaj resetovati sve, pa onda ispocetka. peace! :)
     
  10. sub3r

    sub3r Novi član

    ma pokusao sve 1000 puta... nece pa nece.... cim spojim preko routera, nemam konekcije na kompu...
    idem ovo clone MAC adresu, lafo klonira... al nista se ne mjenja...
    kucam cmd-ping 192.168.1.1 ... pise sve da je uredu..
    otvrim u browseru postavke routera, sve uredu... nadjem preko telefona wifi signal, konektujem se.. ali ne mogu nista otvoriti bas kao na kompu :/
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  12. sub3r

    sub3r Novi član

    sve sam radio ovako, al opet nece... kako god klonirao MAC adresu nece da mi se konektuje.... evo sad procitah ovo :
    "mac adresu nisam morao klonirati, samo dynamic dns i promjena adrese routera u neku 77.77.2xx.xx"


    kako to uraditi? zna li iko
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    posto si vec neke stvari mijenjao prvo bi ti preporucio da ga resetujes.

    kad otvoris 192.168.1.1 desno ti pise "Network", tu odaberi "LAN" i promijeni adresu iz 192.168.1.1 u neku 77.77.2xx.xx.
    sad otvori ispod tog "LAN" gdje pise "WAN", pa tu stavi WAN connection type Dynamic IP.

    tako sam ja uradio, izvadio router iz kutije i ove izmjene uradio, apsolutno nista vise nisam morao da mijenjam.
     
  14. sub3r

    sub3r Novi član

    a sta da stavim umjesto ovih "xx"
     
  15. vnm_

    vnm_ Komšija

    koje god brojeve hoces :)
     
  16. sub3r

    sub3r Novi član

    probao sam sad par kombinacija... pise mi "invalid"

    77.77.200.00.
    77.77.210.10.
     
  17. vnm_

    vnm_ Komšija

    mislim da sam ja stavio 201.1
     
  18. sub3r

    sub3r Novi član

    opet nece... sad sam probao 77.77.201.1
     
  19. vnm_

    vnm_ Komšija

    idi onda onim drugim putem, gdje ne moras mijenjati. malo je slozeniji a imas ga u onoj drugoj temi.
     
  20. sub3r

    sub3r Novi član

    ma nista ja ono tamo ne kontam :D

    sa ovim kloniranjem MAC adrese mi je jednom proradilo, al kako sam iskljucio i ponovo ukljucio... ponovo nece..
    jel moguce kako da nazovem telemach i da im kazem mac adresu ovog routera, i da oni tamo odobre nju i da se mogu normalno konektovati.
    btw... jos kad bi znao gdje da nadjem mac adresu routera xD