World of Tanks MMO

Discussion in 'Igre i konzole' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 15, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    leopard je najbrzi tenk i njegova svrha je izvidjanje :) i sa njim ces fine pare na tome da zaradis
    imam ga i ja u garazi :)
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    forzamilan je nick, eu server normala a ujutro ću malo igrati.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nista jbg posto ima mjesec dana usteli se malo
    na daljinu koristi autoaim (desni klik)
    a cim imas priliku i u close combat nišani sam...
    ja sam postao na prethodnoj stranici informacije gdje se ovi veliki tenkovi probijaju..
    jer velika je razlika u tim bitkama gdje morate urokati 2 mausa i 3 is 7... :mrgreen:
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne kontam kako autoaim radi jer ga i ne koristim. Čim se pojavi neprijatelj tj. silueta tenka ja zumiram i perem, pokušavao sam sa desnim klikom ali ko da ne radi autoaim :?:
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    drzis desni klik na neprijateljskom tenku recimo pola sekunde...znaci treba malo drzati i onda pustis tad radi autoaim
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A kako ide to izvidjanje, jel dovoljno da "ugledas" neprijateljski tenk ili moras nesto kliknuti ?
    Sorry for noob questions :)
     
  7. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ne moras nista kliknuti, to je automatski, s tim da moras imati prijateljski tenk u radio dometu da bi i oni vidjeli neprijatelja. Mozes oznaciti metu sa "t" ali to je korisno samo kada zelis da ostali znaju koga napadas.

    Ja slabo igram u zadnje vrijeme, kupio sam IS i odigrao svega par partija jer mi je igra sve dosadnija kako idem prema tenkovima veceg tiera. Sve je vise stekanja, exp ide sporo a plus bice taj vajp za 20ak dana. Ponekad odigram partiju sa KV na koji sam nakacio 152mm top.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliko sam skontao kad neprijateljski tenk puca ili se kreće, tada vidiš njegovu siluetu na horizontu. Ukoliko ti miruješ negdje u dobrom šteku ili grmlju on tebe ne vidi dok ne zapucaš a tada je već vjerovatno kasno za njega. Mislim da čim ti otkriješ tenk tvoja ekipa automatski dobiva poruku u kojem se sektoru nalazi neprijateljski tenk. Zato i služi onaj radio, što veći domet lakše svojima možeš javiti.

    Pitanje na kojoj rezoluciji igrate, koje postavke?
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    1920x1080 samo 2x aa, sve preko toga ne vidim razliku a pada framerate, exp ide tako sporo da sam skoro pa odustao od igre, probat cu dogurat do is4 i jadgtigera do hard wipe-a, inace mozes pucat a da te ne vide ako se nalazis iza 2-3 zbuna i imas dobar camo na posadi
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    samo da napomenem da camo ne radi na Ferdinandu, JGDTigru, Objectu, ISU i slicno
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na ferdi testirano radi
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa za sve dobijas poene u igri
    Npr vise poena i exp-a dobijes ako otkrijes na radaru 8 tenkova nego da si unistio dva tenka
    to se zove scouting..A ti mali tenkovi su bas za toga...
    npr mi u klanu i kada igramo companije imamo malog luchs-a III na njemu su 3 camo neta i posada unaprijedjena samo za stealth...
    i on stoji u malom žbunu u centru mape, sa radiom od 800 metara a oko njega se ljudi krecu i ne vide ga..
    Naravno ne smije se kretati niti pucati...jer to otkriva poziciju
    Taj mali tenk pokriva pola mape i vrijedi zlata...
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tale jel to igraš sa JNA klanom?
    BTW niko mi ne odgovori kako za gold može li se nekako prikupljati a da nije premium, valja čekati još 5 dana da skupim za Churchilla :D
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sada dobijas 250 golda dnevno, churchill je bezze tenk ne vrijedi para nikako, sa njemackim relativno brzo mozes doci do tigra (cca 20-25 dana sa premi acc)
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dogurao sam do Panzerkampfwagen III/IV. Sad ganjam četvorku, još mi malo xp-a fali i vjerovatno ću je napucati do kraja i to je to pošto će wipe kažu početkom marta. Gledao sam jučer malo na youtube te stare tenkove i kad izaše final ganjat ću isključitov king tigera ili ruskog t-34.
    Načuo sam po forumima da će se moći igrati besplatno kad izađe final ali neće biti golda. Gold će biti samo za premium tj. one koji uplate paypalom ili dr. načinom. Samo se nadam da će se i na free moći doći do ovih jačih tenkova koje sam naveo.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa ako se dobro sjecam kupovina tenkova se obavlja kreditima. Brz nacin da dobijes kredit je da konvertujes zlato u odnosu 1:400 ili jednostavno da se boris i skupljas kredite. Sve govorim po sjecanju a tu je i opcija konvertovanja xp-a u gold.
     
  17. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Moja ti je preporuka da svakako probaš i sa jednim TD, njemački ili ruski baš je svejedno. Njemački TD imaju jak frontalni armor, tu mislim na Ferdinanda i Jagd tigra i dobar top, dok ruski imaju slabiji frontalni armor, nešto su brži, a ISU 152 i Object imaju i žestoke topove (BL 10 ako se nevaram).
    Obzirom da imam IS 7 i T54 u garaži nisu mi zanimljivi toliko pa sad igram sa ISU 152 a jučer sam otključao i BL 10 top koji ima strahovit damage. Način igranja je drukčiji za razliku od tih medium tenkova ali je svakako zabava.
    Uspio sam dogurati i na drugoj strani do Jagpanzera i stvarno je solidna mašina. Treba naravno imati živaca da se prođe Hetzer pa i Stug III na toj liniji ali kasnije je puno zabavnije.
    Najbolje je uzeti po jednog mediuma, TD, i heavija (ili arti u kombinaciji ko voli) i gurati po sistemu kad te ubiju odmah izlaziš iz bitke i ulaziš sa drugim vozilom.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mogli bi napraviti HWB klan za klanske bitke..tako ce se dobijati free gold u punoj verziji igre, klanskim bitkama.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Pa hajde malo, organizujte se, nemojte bit freelanceri ko ovi s BF teme ;)
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam za, samo ne igram bas tako cesto zadnjih dana. Nema se vremena. Nick znate, zovite kad bude akcije.