WRT54GS problemi sa stabilnoscu

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ReNNo, Feb 8, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Koristim Linksysov router WRT54GS zajedno sa bihnetovim crnim paradigm modemom i nakon nekih par sati kada sam odsutan sa racunara, router prestane raditi, te ga moram restartovati da bih ponovo mogao na internet.
    Kada se to desi, ne mogu uopste otvoriti firefox niti IE...tek kada restartujem router i sacekam malo uspijem otvoriti browsere.

    Mrežna kartica ne javi da je router odpojen, ali ne mogu ici na internet pa cak ni pristupiti routeru preko porta 80.
    Isti slucaj je i kada koristim free zonu.

    Prije je sve uspjesno radilo, ovo se tek pocelo desavati zadnjih mjesec dana.

    Vrlo cudan problem, ali ipak bih upitao, možda se neko susretao sa slicnim problemom.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probaj uraditi refresh na browseru bilo koje stranice, sackekaj minut pa probaj onda, mislim da ti nakon 5 minuta nikakve aktivnosti liksys sam uradi disconenct, i kad dobije bilo kakvu aktivnost nakon otprilike 1 minute dodje sebi i sve radi ok
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To nije slucaj.
    Ja uopste ne mogu otvoriti browsere.
    Kliknem 2 klika na browser ali ne želi uci, kao da se nista nije desilo.
    Tek par minuta nakon sto restartujem router, svi browseri koje sam pokušavao otvarati se otvore.

    U postavkama sam stavio Keep Alive: Redial Period : 30 sec.
    To nije frka, a i ako jeste, ne vidim razlog sto nebi mogao otvoriti browser i pristupiti routeru preko porta 80.

    Sve nesto imam osjecaj da slucajno nije do ovog adaptera za napajanje...probat cu iskoristiti pijacarski adapter koji pruža jacu struju.