X Com : Enemy Unknown

Discussion in 'Igre i konzole' started by BoLa, Aug 14, 2012.

  1. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ajmo malo, ima li ljubitelja turn based taktickih strategija :)

    Firaxis pravi izgleda PRAVI remake orginalne igre! Dakle ne ono Jagged Alliance tip REMAKEa, gdje ukinu najveci adut igre(turn based movement) i zamjene ga nekim hendikepiranim real time hibridom, vec pravi game koji je i dalje turn based strategija. Za sada igra mi izgleda odlicno, definitivno cu je preorderat, mada mi je malo sumnjivo sto se pravi i za konzole :mrgreen:

    Al dobro , imajuci u vidu da radi Firaxis, kompanija zasluzna za brdo dobrih igara, mislim da ce bit dobar game ...

    Pa et, ako niste znali obratite paznju na ovu igru izlazi za 2 mjeseca, single player only je :D

    More info: http://en.wikipedia.org/wiki/XCOM:_Enemy_Unknown
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    X-Com serial sam igrao po par puta :). Najzahtjevniji mi je bio Terror from the Deep, ali ni njega se nisam okanio dok nije pao na SuperHuman tezini. Enforcer jedino nisam mogao dohvatiti jer je fakat fula stroga.

    Sto se tice novog X-Coma... jedva cekam :lol: Senior Advisor je niko drugo do Syd Meier

    Sent from my GT-I9100G
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Opa :D Ovo mi se svidja, Ovo i baldurs gate remake :)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nešto sam skeptičan po pitanju remakea ovih legendarnih igara..
     
  5. GW

    GW Moderator

    To i ja kažem. Ne mogu oni dočarati ponovo atmosferu u kojoj igraš TFTD umjesto da učiš latinski za popravni. I onda odeš na ispit i svejedno prođeš. :D
    Kasnije odustaneš jer je nemoguće naći zadnju misiju (vanzemaljski grad) da pređeš igru.
    Godinama kasnije saznaš da je u pitanju bio neki showstoper bug u igri...i naravno još uvijek misliš da je jedna od najboljih igara ikad.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hehe ... I ja sam se patio oko toga :D Morao si zarobiti LobsterMan Commandera zivog u njihovoj bazi da bi dobio zadnju misiju, mada je ponekad bilo zabugovano pa si morao ponovo sve igrati :D.

    Sto se tice remakea nisam skeptican toliko, pogotovo kada zaigram The Settlers II 10th Aniversary Eddition :D.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hoce li ikad izaci fps xcom? cekam na to 3 godine
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    FPS X-COM? Blasphemy!
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    Sto se tice XCom FPSa koji btw, nema gotovo nikakve veze sa igrom u ovom threadu, smatram da se radi o jeftinom pokusaju dizanja love jos jednim generickim FPSom koji koristi poznato ime franshize... Kao takav mislim da nema bas pretjeranu vrijednost, al dobro.
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sve su prilike da ce onaj davno najavljeni FPS dijeliki sudbinu Duke Nukem-a

    Sent from my GT-I9100G
     
  11. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  12. BoLa

    BoLa Aktivista

    izaso preorder na steamu 50 eura .... skupo jebemo :/
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Mamu ja njima 50 puta. Bice jeftinije na drugim mjestima.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  14. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Standardne cijene za Steam (preporučene maloprodajne), šta se ibretite? :p
    Evo ga za 25 do 30 funti, s tim da Zavvi naplati 1 funtu, a Shopto 3 funte poštarine. Jedino ako vam se baš ne da čekati heftu da stigne disk iz Engleske, onda sretno sa traženjem drugih prodavnica koje nude jeftinije digitalne verzije :)
     
  15. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  16. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Bola, muštuluk, stigao demo na Steam :D 5 i kusur giga, samo da znate, ako još koga zanima da isproba :)
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Oduševljenje na sve strane, isto k'o i za Dishonored :D
     
  19. BoLa

    BoLa Aktivista

    Dobre ocjene dobi mada sam blago skeptican opet al eto. Uzecu je vjerovatno sutra jebaji ga, kad je bal nek je maskenbal :p
     
  20. BoLa

    BoLa Aktivista

    Jel kupio ko ovo valjal? Blokirana mi kreditka do 20. pa nista od kupovine do tada -.- epic fail