X Com : Enemy Unknown

Discussion in 'Igre i konzole' started by BoLa, Aug 14, 2012.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Igra je odlicna :) Klasicno po Sid-ovoj skoli... klik, klik, klik, pogledam na sat kad ono pola 3 ujutru. Definitivno igra koja zasluzuje da nosi XCOM title: )

    Sent from my GT-I9100G
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pojednostavnjeno je dosta. Ali jos uvijek jede sate ko luda :)
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni negodi samo sto je "turn based", vise mi godi RTS, inace izgleda odlicno.
     
  4. BoLa

    BoLa Aktivista

    ja bas mislim da je turn based veliku plus, jer pruza mogucnost taktirizanja za ovaj tip igara mnogo vise nego RTS ... eto bio je XCOm stari Apocalypse u 2 moda rts i turn based i iskreno rts je bio smece ... novi Jagged Alliance isto ima RTS neki hibrid, ne valja.

    Elem, turn based je nisa ovih igara i nek tako ostane svaka cast. Uzet cu cim mi otkoce karticu jebaji ga :p
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Eh... Mali spoiler...

    Igra je sama po sebi vrlo dobra ali, iako ima ogroman potencijal, nije bolja od originalnog XCOM-a. Dosta stvari koje su origilnalnoj igrici davale svoju car su izostavljene... Potrebno je da dodaju dosta sadrzaja u narednim DLC-ovima da bi se igra priblizila starom XCOM-u :)
     
  6. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  7. BoLa

    BoLa Aktivista

    Probah demo, procitah recenzije i sto je jos vaznije procitah user recenzije i ipak necu uzimat ovu igru. Jednostavno, previse je oduzeto i pojednostavljeno po obicaju a neke stvari nemaju smisla (ne moze se cucnut recimo ... osim u specijalnim slucajevima ).

    Jos jedan meh, al svakako sam u manjini.Odoh odigrat XCom 3 apocalypse nisam ga nikad prekuco svakako :p
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    X-COM Apoc. je odlicna igra, mada nekima nije sjela, te je svako malo ponovo odigram :)

    Sent from my GT-I9100G
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    Jel imas slucajno Steam verziju tj jel radi out of the box? Pitam ovo jer kontam da je kupim, imam staru verziju na CDu al moram da dizem virtuelni pc na XPu da bi mogao pokrenuti pa mi pegla
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Imam instalacioni CD negdje... ali sam napravio i ISO image u slucaju da zagubim CD

    Instaliraj DOSBox ;)
     
  11. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Meni kao pridošlici u serijal, ovaj novi Enemy Unknown je odličan. Jedva se odvojih od igre nakon 4 i kusur sata, valja spavati :mrgreen:
    (I sreća da nisam uzeo Classic težinu na početku, Normal sa uključenim Ironmanom me ionako ubija polako ali sigurno :D)