Xbox 360 - flashovanje

Discussion in 'Konzole i igre za konzole' started by neer, Apr 19, 2013.

1. neer

neer Aktivista

Nemam flashovan Xbox 360 vec igram originale na svojoj konzoli i nemam to namjeru mijenjati. Medjutim, uvijek me interesovalo koji su to nedostaci flashovanih konzola, jedina "prednost" bi bila piratizacija igara.

1) Da li su takve konzole trajno banovane sa Xbox Livea (novosti, demoi)?

2) Je li multiplayer potpuno onemogucen?

3) Je li moguce skidati patcheve za konzolu i igre (automatski update)?

4) Treba li je svako malo nositi na novo flashovanje kako izlaze novije igre?

5) Treba li konzolu u potpunosti drzati offline?

6) Jesu li originalne igre i dalje kompatibilne sa tim firmwareom?

To me interesuje, nikako da shvatim zasto neki to toliko hvale ali i kritikuju.

2. filip_sm

filip_sm Aktivista

1) Ne, sve dok ne probaš igrati pirat online ili te ne pokosi ban wave (zna se desiti da konzola bude označena za ban ako se igra loša kopija ili ako sa istog profila na kojem igraš pirate ideš na live - najbolje 1 usb ili hdd za live, 1 za offline).

2) Originale i dalje možeš igrati online, mada postoji neki rizik (pogle prethodni odgovor).

3) Za igre koliko znam da, a za konzolu je preporučivo da se sve vrati na stock prije updatea.

4) To ti je malo zajebano ako nisi u tim vodama, nešto kao driveri za grafu. Možda bude radilo, možda ne - uglavnom treba pratit scenu.

5) Po meni ne (pogledaj opet br 1)

6) OFC :smt006

EDIT: pitaš za flash dvd drivea ili rgh?

3. neer

neer Aktivista

Ma svejedno mi je, ionako nemam namjeru to raditi. Lakše mi je ovako, utaknem original i ne brinem se oko gluposti. :)

Hvala ti na odgovoru, sad su mi neke stvari jasnije! :)

4. Vedo

Vedo Moderator

Na stranu online fukncije i mulitplayer, ali flashovane konzole tj. piraterija ubija i volju za igranje (bar meni). U par dana skines/sprzis 20 igrica, svaku odigras pola sata i ne uzivis se nit u jednu i onda konzola skuplja prasinu. A kad kihnes 120 kermi za igru Bogme ces da dobijes svaki achievement / trophy i izvuces max iz nje ;)

5. Pelikan

Pelikan Veteran foruma

To je istina. Kad kupim origi, pa makar i prosjecan bio, predjem ga uzduz i poprijeko :mrgreen:

6. zoi

zoi Veteran foruma

Igre za konzole su preskupe, bez obzira na sve.

7. Pelikan

Pelikan Veteran foruma

Ne moras igrati cim izadje. Sacekas koji mjesec i padne to na 15-20KM. Ili odigras pirata kad izadje, a kasnije na snizenju uzmes origi reda radi :)

8. zoi

zoi Veteran foruma

Ne patim od toga da igram odmah, i to mi sasvim odgovara. Nisam znao da se po toj cijenu mogu naći kasnije igre, mislio sad da je to dosta skuplje s obzirom na početnu cijenu igre. To onda već nije loše.

9. neer

neer Aktivista

Pa 90% igara se mogu kupiti polovne na Ebayu za maksimalno 30 KM sa poštarinom. Slažem se da pirati ubijaju volju za igranjem, ovako svaki original iscijediš do kraja.

10. crazyjoeno1

crazyjoeno1 Aktivista

1) kada te banuju banuju te sa svega

2) ako si banovan jeste

3) moguce je naravno

4) samo ako se pojavi novi wave igara a to se nije desilo vec godinu dana

5) naravno da mozes biti online sa konzolom dokle god ne igras pirat you are safe

6) naravno da jesu taj firmware je 1/1 kao orginalni

E vidi ovako sada moguce je igrati sve igrice online ako se sprze preko posebnog przaca sa posebnim firmware-om i poslje burna se istestiraju ja igram vec par godina kopije online i nisam popio ban

e sad su poceli ubacivati online pass koji dobijes kada kupis igricu ukucavas isto kao pc cd-key e tu nema zaobilazenja :)

e sada postoji i RGH modiranje to je totalno druga prica od ovog softmod firmware hack-a

11. Pasha

Pasha Komšija

Microsoft banuje zbog modanja konzole, a ne zato što igraš kopiju. Dakle, zbog CFW.

Novi ''wave'' izlazi skoro svakog mjeseca ako se radi o XGD2.

http://abgx360.net/verified.php

Već dugo je aktuelan DGX.

12. filip_sm

filip_sm Aktivista

malo nelogično, ali tako je
    stvar je u tome da lt firmware nastoji da bude 100% kao original, tj da ni konzola ni live ne mogu prepoznat da je drive flashan i stoga je jedini način da te otkriju ako igraš pirat

13. AggressoR

AggressoR Aktivista

ja sam igrao sa modanom konzolom gotov godinu dana i nikad me nisu banovali.

vazno je samo imati zadnji firmware i cekati Stealt patch za igre i ne igrati prije izlaska igre.

(kasnije sam nabavio jos jednu, nisam je flesovo ali sam nastavio na istom accaunt igrati)

najbolje uganjati stariju verziju konzole sa hitachi ili samsung dvd, posto ne podrzava ap2.5 zastitu tako da nema potrebe za stalnim flesovanjem ponovo konzole cim izade neka novija igra

14. Pasha

Pasha Komšija

Care, pričaš sa čovjekom koji ima cca 100 flashova, 40 RGH-ova i 25 DGX-ova iza sebe.

Stvar je u tome što oni ne detektuju ''pirat'', nego CFW. Prva stvar jer je to što ti govoriš nemoguće, druga stvar je jer je dozvoljeno praviti backup.

MS banuje isključivo i SAMO iz tih razloga radi modanja konzole, jer otkriju da je konzola modana. Svi banovi koji su se desili, desili su se jer su detektovali CFW, a ne nešto drugo.

Eto ti mi objasni kako će oni dokazati da ti nemaš 1/1 kopiju u drajvu ?

15. filip_sm

filip_sm Aktivista

po ovom pitanju ima par kontraverzi
    dešavalo se da team executer izbaci "undetectable flash" eh sad, koliko tu ima istine ne znam
    ja sam lično koristio live skoro 2 godine sa flashanim xboxom, možda sam imao sreće (i još nekoliko tipova sa drugog foruma)

što se tiče 1:1 backupa, nije isto kad igraš backup vlastite igre ili backup skinut sa neta pa xbl vidi da se igra sa istim id brojem (ilikakoveć) istovremeno igra sa 100 različitih konzola

16. filip_sm

filip_sm Aktivista

ima neko nešto dodat? :smt006

šta se dešavalo u zadnjih par mjeseci? nisam pratio

17. Pasha

Pasha Komšija

Misliš zadnjih 7-8 godina ? Počninmo odatle da Xecuter ( k3rn3l ) ne piše CFW.