XBox 360 ili PlayStation 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by hawk, Dec 1, 2010.

  1. Pasha

    Pasha Komšija


    Definitivno

    [​IMG]
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    hahahah, jaka !!!
     
  3. pac

    pac Komšija

    Predomislio sam se xbox :D
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    dakle gledaj da je datum proizvodnje sto svjeziji
    [​IMG]
    i iz licnog iskustva ti tvrdim da se neces zeznut, i sretno sa kupovinom :wink:
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    x box ;)
    Bolja mreza , bolji gamepad , hrpa igara na LIve-u
    Ako neces se konektovat , pogotovo se nema sta diskutovat
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Prica se da je GT5 vrh, igrao nisam, ali Forza, ono je *rotika :D
    Posebno izrazeni zvukovi motora, ma svako auto ima drugaciji zvuk, nema dalje :)
     
  7. hawk

    hawk Novi član

    Hvala, svima. Vjerovatno cu uzeti PS 3. Sto se tice kupovine, da li je ovaj 320 GB model u Imtecu zadnji koji je izasao (160 i 320) ? Kakva je situacija sa YLOD problemom na ovim zadnjim modelima? Da li se igre mogu kupovati preko PSN, i kako vi nabavljate igre (naravno ne kod "nas" :))?
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    YLOD-a na zadnji modelima nema tako da bi ti preporucio da zaganjas novije modele naravno a po meni najbolja stranica za narucivanje igara sa neta www.shopto.net . Brzi, pouzdani a ubjedljivo najjeftinije te izadju igre zbog toga sto su uvijek neka snizenja.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Definitivno ganjaj neki slim model. Pored te stranice imas i www.game.co.uk , za nekih 5 dana stigne ako si u Sa. Naravno, mozes kupovat i sa PSN, samo se regsitrujes kao UK drzavljanin.
     
  10. gilla

    gilla Aktivista

    Samo u pitanju online aspekta, daleko će više naših ljudi naći na ps3 a to vrlo često, barem vani, je presudno. Zaboravio si mu pomenuti da je live 60$, i meni lično toliko ne vrijedi. Ima istina bolju organizaciju svega i ugodniji je oku, te neke stvari tipa cross game chata, auto dl i , party system i sl, no meni ovo nije ni približno nije vrijedno 100KM godišnje. Imao obje konzole( 360 u 2 navrata), igrao na obje online i uopće nema toliko razlika. Čak ćeš daleko više igara sa dedicated serverima ili jednim oblikom dedicated podrške naći na psnu(resistance,kz, warhawk.....evo izgleda i gt5 neki oblik), na 360 nema ni jedna igra sa dedi, sve p2p. Naravno zavisi kvaliteta koda igre te same konekcije. Ostale stvari tipa friend lista, poruka, chatova i sl, imaš na oboje.

    U pogledu igara imaš na netu more na naslova po smiješnim cijenama, po 20KM, kad se sjetim da sam mlađi plaćao pirate toliko na više diskova.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada je Hardware prodavao konzolu? Igre su tu presudne i to je to, kupiš šta ti se igra. Budimo realno Xbox ima jako dobru ponudu igara i nisu to igre sa PC-ja kako neko reče nego je obrnuto. Na kraju šta ti znači 100km godišnje ako te svaka igra košta toliko, a kupovat ćeš ih svako malo?

    Ovaj gilla me pravo na Bahu podsjeća samo mu fali "SCEE Employee" :lol:
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta je obrnuto? Igre sa Boxa su sa na PC? :D Ono, bit je da to mozes igrat i na PC-u. Momak, na metacritic vidi listu igara i po tome odluci sta ti je bolje.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    xbox360 iz više nekih razloga
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Mozes kupovati igre preko PSN-a ako registrujes account sa nekom drugom zemljom stanovanja, tipa UK, a potom ili koristis virtualnu karticu ili kupis PSN karticu sa nekom vrijednoscu (upises kod da prenes novac na svoj PSN account).

    Za igre, ovo sam vise puta pisao, no posto si novi na forumu, ponovit cu. Posto tek kupujes PS3, a s obzirom da najnoviji naslovi kostaju puno cak i kada se kupuju vani, podji sa kupovinom starijih igara iz 2008. i 2009. godine, koji se sada prodaju po nekih 10-tak funti, pogledas sta valja i do 30 KM po naslovu dobijes extra igru vrijednu tog novca. Drugi nacin je da kupujes vec koristene igre, da li preko oglasa ovdje ili preko game.co.uk, takodjer u tom nekom rangu gdje po 5 funti takodjer mozes naci jako dobrih igara.

    Usput, Tale, nedostaje ti ostatak poruke.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvar je da su nula optimizirane, sve mahom loši portovi, samo CPU košta više od pola konzole, a gdje je ostatak.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mass Effecti idu jako fino na 3 godine starom PC-u :) Nece momak pogrijesit sta god uzme, ali stojim uz to da PS3 ima dosta bolju ponudu igara i da box sluzi cisto kao zamjena za PC.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    PS3 ima bolju ponudu igara :smt005
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo mi navedi sta je na boxu vrijedno kupovanaj konzole :) I Tale, post ti je nidje veze :)
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zbog manje zaštite :smt005 lakše i jeftinije nabavke igara bar za ovo naše područije :D
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Neki ovdje ne prate scenu uopste :D