Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Udje ti zena/djevojka u sobu i kaze "xbox, shut down". :)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ono sto mene sada interesuje je gamepad. Da li ocekivati da se ubrzo pojavi u radnjama solo da se moze uzeti za PC ? Mozda pojeftinjenje 360 gamepada i slicno.. ?
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema sanse da ce ga izbaciti na trziste prije same konzole.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam ni mislio prije vec ono.. zajedno sa konzolom krajem godine za vrijeme praznika. Reko da sacekam novi gamepad da ne uzimam 360. Ili mozda ovaj stari da pojeftini.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ipak 'skoro' always online:

     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ouch. Moraju me ocarati na E3, pa da uzmem ovo umjesto PS4.

    You'll have to pay a fee—and not just some sort of activation fee, but the actual price of that game—in order to use a game's code on a friend's account.
    But what if you want to bring a game disc to a friend's house and play there? You'll have to pay a fee—and not just some sort of activation fee, but the actual price of that game—in order to use a game's code on a friend's account. Think of it like a new game, Harrison says.
    "The bits that are on that disc, you can give it to your friend and they can install it on an Xbox One," he said. "They would then have to purchase the right to play that game through Xbox Live."
    "They would be paying the same price we paid, or less?" we asked.
    "Let’s assume it’s a new game, so the answer is yes, it will be the same price," Harrison said.


    Smijesno. Da nije used igara, ne bih nikad ni PS3 kupio. Sony je vec rekao da nemaju nista protiv used igara, tako da je sad sigurno sta uzimam.
     
  7. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ovo meni liči na konzolu "za cijelu porodicu". A stvarno je ružna.
     
  8. neer

    neer Aktivista

    Polovne igre ce prevagnuti sto se mene tice mada bih volio da to bude Xbox, draze su mi njihove ekskluzive. I ovo always-online sranje je fuj.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Recap negativnih stvari sa eventa:

     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo sa polovnim igrama je totalno bezveze. U suštini i nemaš onda polovnih igara ako plaćaš full cijenu. Također ovo da konzola ne radi ako kinect nije priključen je presmješno.
     
  11. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Nezz pratio sam do sada sve objave koje su izašle, također gledao live stream. Konzola će biti pravo dobra. Ovo sa polovnim igrama su dobro uradili, ali ovo always online je karina..
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    zanimljivo pogledati ankete na netu, 7.39% raje misli da je konzola super, 45.85% da je razocaranje, a 28.38% da je disaster xD


    [​IMG]
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Hm, gledao sam predstavljanje, i prvih pola sata nisam imao dozivljaj da se radi o igracoj konzoli, vec o nekom media centru na kojem mogu uporedo gledati film i njegov trailer?! a uz to provjeriti svoj fantasy, vau. Vjerovatno pola ovih opcija mi necemo moci ni koristiti, a jos vjerovatnije da ce PS4 ponuditi bas ono sto nam treba, i sto se se i ocekuje od igrace konzole - neponovljivo igrace iskustvo.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vise od pola prikazanog gaming materijala je bio prerendered CGI.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao sto sam i mislio, nije problem u stalnoj konekciji nego sto je to vjerovatno zbogom piratluku, a takvi se vecinom bune. Za ostalo ne sudim jer nisam gledao prezentaciju, ali je trend da svaku generaciju najavljuju kao all in one uredjaj i na kraju konzolu koristis samo radi igara, posebno u vaktu kad svak ima PC, laptip, tablet i smart phone.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada zoi spomenu kinect. Postoji jedan patent koji je dobijen prosle godine a mislim da ga je aplicirao bas MS. Ne mog uda se sjetim.

    Uglavnom radi se o nadziranju 24/7 a u ovom slucaju bi to bio kinect. Tipa platis film i gledaju cetiri osobe, dodje peta i film se pauzira. Doslovno. I onda jos nekoliko aplikacija na taj fazon. Bez nadzora hardver koristiti ne mozes. E ako ova generacija MS-ove konzole bude na taj fazon, biti ce veselo. Pogotovo ako se taj patent svidi TV industriji. Mislim da nas ovdje balkance ne moze zakaciti tako nesto ni za trideset godina ali.. haj ga znaj.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je pola PS3 kolekcije napravljeno od polovnih igara, tako da je meni to najveci problem sa ovom konzolom.
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Totalna glupost .
    Prvo ne mozes kupit i igrat polovnu igru a drugo ne mozes je ni prodati kad ti dojadi ili ti ne sjedne .
    Ni xbox 360 nije imao neki super launch igara pa je dobro na kraju ispalo
    http://kotaku.com/the-xbox-360-had-18-g ... -509057349
    Al dzabe kad su usrali sa ovim gore iznad . Ne znam sta su mislil :lol:
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    :lol: :lol: :lol:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ps3 90% vremena koristim za gledanje filmova tako da mi je normalno ovo tv :). Samo postavlja se pitanje koje prednosti nova generacija moze ponuditi na tom polju? :)