Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Auuu, lijepi Xbox One :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Standardni jedino po dužini, sve ostalo će morati da prođe testiranje, znači nema kupi u radnji bilo koji i ubaci.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A igre sve vece i vece. Uz PS Now i/ili Game Pass dobijes mnostvo igara, ali sa malim drive-om moras dobro planirat sta ces instalirat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Igre bi trebalo da budu manje nego u ovoj generaciji zbog hardverske (de)kompresije i što više neće biti potrebe za dupliranjem asseta zbog sporih hdd-ova. A tu je i SmartDelivery, znači vlasnici slabije konzole neće trebati skidati 4K teksture i ostali sadržaj.
    A imaš i mogućnost da nove igre držiš na eksternom disku i po potrebi za par minuta vratiš na interni SSD.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je tako, onda ok. Samo cemo vidjet koliko ce u praksi bit manje igre, narocito na S series, posto ona nije 4k.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve zavisi koliko će Sony i MS 'pritisnuti' developere da koriste kompresiju.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    MS slabo. Nemaju oni nikakvu rijec. Sony mozda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    EA Play (aka EA Access) će biti uključen u gamepass ultimate uz istu cijenu kao i do sada.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    [​IMG]

    Inače su pomjerili datum izlaska igre tako da bude launch naslov za Xbox Series konzole, dakle 10. novembar.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Xbox Game Pass is adding EA’s Play subscription service at no extra cost
     
    Esh likes this.
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nek prica ko god sta hoce, al Xbox Series X mi izgleda mnogo bolje nego PS5.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobra im je ova taktika ali dzaba kad nemaju igara. Ne znam kako nisu skontali da za izlazak imaju barem par dobrih igara.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemaju dovoljno jak lobi. Plus svi koji su dosad radili za Sony, samo nastavljaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Taman mi istice uskoro :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. Vedo

    Vedo Moderator

    [​IMG]
     
    Esh and Reventon like this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Definitivno vrijedi X serija 200$ vise zbog grafike i 1TB ssd-a.
     
    Decerto likes this.
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    300$ konzola jest,ali 4tflopa grafa ? Znam da nije to neka mjera,al zar nije last gen xbox one x imao 6tflop grafu ? Best case scenario si mogao ocekivat 1080p i 60 fpsa. Otkud sad najednom 1440p i 120,i to sa slabijom grafom.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Mislim da se poredjenja koja se izbacuju uglavnom odnose na originalni Xbox One i S.

    U odnosu na X, moguce da je nova S konzola “brza” donekle zbog nove arhitekture za cpu/gpu i memorije, a dobra stvar je i sto se koristi isti storage, samo manjeg kapaciteta. Sa aspekta rezolucije 2k/60 iskreno mislim da ce to biti best case za neke od postojecih naslova..