Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    slazem se da je 1440p rezolucija sweet spot. Pogotovo za konzole. Drug sto rece iznad 1080p 144 fpsa jedino ako planiras igrat cod kompetitivno za pare. Ja kad sam presao na 1440p ips monitor (sa nekog below average 1080p tn panela), ne bi se vratio na 1080p pa da mi das i 360 hza :D . Razlika je drasticna.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali koliko TV-ova ima 1440p? Nijedan. Konzole se spajaju na TV, ne na monitor.

    Tako da je jedino upscale na 4k opcija, opet je bolje sa 1440p nego sa 1080p, al ne valja, ni tam' ni 'vam'.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    4K 8 miliona piksela, 1440p 3.1 milion piksela. One X je napravljen da gura igre u 4K a series s da ih gura u 1440p. Series s gpu ima bolje performanse od onog u one x jer je razlika u arhitekturi GPUa ogromna, ne treba samo tflops gledati, a imaš tu još sve druge stvari koje dolaze s ovom genu kako hardverski tako i softverski. CPU je smeće na ovoj generaciji tako da je fps morao biti donji.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nema sumnje da je series S bolji od Xbox One X, bez obzira sto "nije 4k". Jedino sto mi se ne svidja je sto nema disc drive-a, na stranu manji storage (kako je receno, manji storage ce bit kompenziran manjim igrama).

    Kako to da su igre jeftinije kao diskovi? Disk ima prednost sto ga lagano prodas kad odigras, a digitalnu verziju ne mozes ni prodat.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Budući da je HDMI standard, nema razloga što neko ne bi pored starijeg PC-a nakačio i Series S na monitor.
    Vlasnici 1080p televizora i monitora će isto tako imati koristi od downsamplinga sa 1440p rezolucije.
    Trebalo bi biti puno više 60fps naslova sada zbog dosta boljeg procesora. Poređenja radi, samo Ryzen 4750G sa dosta slabijim IGP-om košta k'o Series S.
     
    Decerto likes this.
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Velika prednost 1440p u odnosu na 1080p jeste i u upscalingu na 4K. Sve u svemu, ko nije baš hard core da mu je bitno 4K, series s je sasvim dovoljan.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije da ne mozes spojit, nego to jednostavno nije praksa.

    S druge strane vise se i ne proizvode non-4k televizori.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne znam ko bi normalan želio igrati na više od duplo manjem monitoru.
    I meni ovih 60fps je nategnuto. Garant će igre sa najnapucanijom grafikom i dalje ići 30fps

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dizajn kutije stvarno vrhunski...odlican 3D uradak
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dizajn konzole je jos bolji. Narocito mi se svidja kako je hladjenje uradjeno, te raspored komponenti unutra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ko igra na 50" sa 3 metra distance nema šanse da skota razliku izmedju 1440p i 4K, pogotovo jer svaki TV ima onaj svoj sharpening itd. Razliku ćeš jedino vidjeti na Digital Foundry videima gdje nazoomaju 300% dio frejma, a ovako kad je igra u pokretu teško.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Volim ovaj spartanski no-nonsense dizajn za stvari koje stoje u kuci.
    A i unutra su cini se stvari opet na nivou, vec u One-u nisu htjeli dopustiti stare 360 probleme.
     
    aNaToMiC !, Haker and Decerto like this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo su ovaj manji trebali malo promjeniti, izgleda kao prošli samo sa dodanim krugom.
    Veliki izgleda ekstra

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Series S izgleda onako kako je trebao izgledati One S All Digitial, jer su na ovom drugom samo izbacili opticki disk drive bez ikakvog unutrasnjeg redizajna.

    ali u pravu si, mogli su bar malo dodati zaobline i napraviti slican dizajnu originalnom xboxu 360 :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisu ludi, ne zele ni da podsjeca na stari 360. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ali steta, meni mozda i najljepsa konzola

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk