Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Esh

    Esh HWB



    Ovaj plavi Zeljo Edition (@Qler) mi se posebno svidja pa sam ga odmah narucio :)
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jesi fakat? Baš dobro izgleda. Koliko li će biti kod nas ovi novi

    Sent from my Huawei P30
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ista je cijena kao i do sada.
     
    Qler likes this.
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ako je Željo edition, gubljenje na domaćem terenu zagarantovano.
     
    Esh, Qler and aNaToMiC ! like this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

     
    Esh likes this.
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Esh

    Esh HWB

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nista od te nove serije, skaba nafaka.

    Realno puno kraci loading i target 60/120fps su jedini dobitci u odnosu na One X.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo jos igara fali :D Nema sta, brzi loading i vise igara u pozadini su game changer.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al ni taj brzi loading nije ono sto bi trebao biti, jos nema igara koje koriste Velocity. To je sve brze samo zbog sirove brzine SSD-a, te brzeg CPU.

    Ja skopcao externi SSD u Xbox One X pa mi loading drasticno kraci od internog HDD. Sto znaci da se vrlo lako i jeftino moze dobit kraci loading i sa trenutnom (sad vec prethodnom) generacijom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Sa Bluesnews:

     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    [QUOTE="Stevie_Ray, post: 576417, member:] Sto znaci da se vrlo lako i jeftino moze dobit kraci loading i sa trenutnom (sad vec prethodnom) generacijom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

    Može, za samo 200 dolara...

    Benefit su mnogo veći od tog što si ti gore nabrojao, ali ako to nekome nije do sad jasno nema fajde ni sad nabrajati.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvih 200 dolara? Nesto si ti pobrkao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

  15. Esh

    Esh HWB

    Ori and the Will of the Wisps update: https://www.orithegame.com/release-notes-ori-xbox-series-x-s/

     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U biti uduplan fps u odnosu na prethodnu generaciju, zadrzavsi istu rezoluciju. I ne sano u toj igri nego inace.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je, 6 TF vs 12 TF GPU, a čini se i Zen 2 da je odprilike 2x naspram Jaguara.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

     
    Reventon likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da je CPU u novoj generaciji bar 4x brzi nego Jaguar. Jaguar je bas slab.

    EDIT: doista, mnogo vise od 4x:
    https://www.anandtech.com/show/16217/the-xbox-series-x-review-ushering-in-next-gen/2

    Zato sad nove konzole mogu targetovat minimalno 60fps, Series S ce to moc bez problema ali sa nizom rezolucijom. Ja sam to imao u vidu prije nego sto sam kupio One X, fazon je da igre koje igram na konzoli rade sasvim ok sa stabilnih 30fps, pod uvjetom da je to stabilno. Nema sanse da bih igrao FPS igre na konzoli, ne mogu se navic na kontrole. A bas tu treba 60fps.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma