Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obzirom na overkill hladjenje, konzola je mogla ispast mnogo manja, da je koristila laptop hladjenje kako ja to zovem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bih rekao da je hladjenje bas onakvo kakvo i treba da bude.

    Ta konzola jos uvijek nema odgovarajuceg "posla"a za ono sto je ceka u buducnosti trebat ce joj i hladjenje kako treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Konzola ima prejak CPU u odnosu na GPU. Tu konzolu ce opteretit jedino 120fps igre, a one ce po svoj prilici ic na "samo" 1080p.

    Hladjenje je odlicno, al sam 100% siguran da ne bi bilo takvo da je tu konzolu radio Sony. Sony je sklon laptop hladjenju, cak i PS5 ima takvo. A nakon PS4 Pro i obicnog PS4, odgovorno tvrdim da su Sony konzole smece po dizajnu.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Dizajn je stvar ukusa ionako,nekom se svidja nekom ne. Usput,koji to laptop ima ovakvo hladjenje ? Pa ni oni najdeblji gaming laptopi nemaju ovoliko debele finove niti heatpipeove (znam i sam jer sam imao GT73VR).

    [​IMG]
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je oversized laptop hladjenje.

    Imao ga je i Xbox One X, ali ta konzola je mnogo, mnogo manja od PS5, a potrosnja je tu negdje (oko 200W). Naravno da je PS5 tisi od One X, zbog oversized hladjenja, al u biti zadrzan je isti koncept.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemoj zezat Stevie, toliko visoki clockovi na PS5, a konzola necujna pri full loadu.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    A niko da pohvali microsoft kako je konzolu jednostavno lako otvoriti?


    Jos samo da microsoft dopusti prosirenje interne meme i konzola je bombonica.


    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Visi su na Xbox Series X, CPU za 300MHz a GPU doduse nije na visim clockovima al za ima 50% vise CU.

    PS5 je tih jer su zbog laptop hladjenja uradili oversize citave konzole. Jest neki fazon. One X ima priblizno istu potrosnju, jos ima 2.5" HDD i opet je duplo manja konzola (ako ne i manje od duplo), medjutim nije tiha kao PS5, gdje ce i bit.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koji i koliko laptopa ima vapor chamber hlađenje?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kao prvo PS5 NEMA vapor chamber hladjenje. Jos jedna od odluka Sony-a da ustede.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Važnije je da je konzola tiha i hladna nego da je 'lijepa' i mala.
    XSS je srećom sve od toga.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno da je vaznije. Niko ne tvrdi suprotno. Ipak, Series X i One X pokazuju da se itekako moze napravit dobar dizajn zadrzavsi neke razumne dimenzije.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    On ima XBOX pa je s'toga MS bolji :D

    Šalu na stranu, ja sam uvijek za performanse preko dizajna. A bice i "mini" i "pro" verzija tako da ovo nije finalni dizajn ni konzole ni hladjenja (PS-a).
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    O cemu pricamo, Series X ima bolje performanse cak i u jedinoj stvari u kojoj je PS5 bolji na papiru - SSD. I plus je SSD veceg kapaciteta.

    I ne, nisam subjektivan, naprotiv, nit sam neki konzolas, samo sam kontra svega sto je Sony uradio na PS5 (i PS4 Pro, samo to je bas smece od konzole, PS5 je makar tih). Jedino su kontroler popravili, tu im skidam kapu.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    U pitanju je šala ;) I ove godine igraju ulogu igre. Sve je to u pet deka. I boot na kutiji je bolji od PS-a koliko vidim po testovima tako da i taj SSD PlayStationa nije neka prednost. Ali daleko od toga da je kutija toliko bolja da je best buy. Meni se licno vise svidja XBOX dizajn, i ako je bijela PS verzija najruznija. Ovo je dosta bolje:

    [​IMG]

    Takodjer, XBOX mi je zanimljiviji. Od performansi, izgleda do gamepada. Ali djaba kada je raja na PS-u.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma



    Ne znam da li je iko pogledao ovaj video. Samo Microsoft može sebi priuštiti da ovo prodaje za 500$ Ko zna koliko gube po konzoli.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ptice na grani znaju da oni zaradjuju uglavnom na Gamepass-u, zato Series S i nema disc drive. A Series S nije skup za napravit, na njemu mozda kompenziraju sto izgube na Series X.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nema ps5, mislio sam na one x.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ne kazem da One X nema laptop-like hladjenje, kad ima. Al je najbolja implementacija takvog hladjenja, uzevsi u obzir dimenzije.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Cudna rasprava, umjesto da raspravljate ciji je veci, vi raspravljate ciji je manji :D

    @NAILS, je li ovaj crni PS5 i dalje rumor kao na pocetku ili ce stvarno biti ta verzija?
     
    Reventon likes this.