Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Magnum and Vedo like this.
  2. Esh

    Esh HWB

     
    Sena likes this.
  3. Neso

    Neso Komšija

    Sta li je sa Sonyem, kriju konzolu ko’ zmija noge.
     
    Vedo likes this.
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Navodno 9TF RDNA2.0. Al jeste cudno sto nema nikakvih novih informacija.
     
    Neso likes this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sve što sam od provjerenih insidera pročitao jeste da su u +-10% obje konzole. Ja ne bih volio da Sony bude 9tf. Nije da je to malo, ali što više to na duže staze bolje.

    Meni je zanimljiva glasina da Microsoft sprema 1080p konzolu koja bi po gpu snazi trebala biti na nivou one X ali sa istim CPU, RAM, ssd kao u Series X, za naravno dosta manju cijenu.

    Dosta informacija je trebalo doći sa GDC koji je eto odgođen zbog virusa, tako da sad sjedi i čekaj.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator





    Xbox Series X System Specs
    • CPU: 8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
    • GPU: 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
    • Die Size: 360.45 mm2
    • Process: 7nm Enhanced
    • Memory: 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
    • Memory Bandwidth: 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
    • Internal Storage: 1 TB Custom NVME SSD
    • I/O Throughput: 2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed, with custom hardware decompression block)
    • Expandable Storage: 1 TB Expansion Card (matches internal storage exactly)
    • External Storage: USB 3.2 External HDD Support
    • Optical Drive: 4K UHD Blu-Ray Drive
    • Performance Target: 4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS



     
    Last edited: Mar 16, 2020
    Neso and Esh like this.
  7. Esh

    Esh HWB

    Jos samo se cijena ceka, vjerovatno 600 USD.
     
    Neso likes this.
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    I to je steal, 1 TB nVme sam kosta 200 Eura u maloprodaji :)
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stroj nema šta, najveći generacijski skok vjerovatno ikad
    Nadam se da će se ovo hladiti kako treba, kad vidim sve ovako ugurano u ovu kutijicu odmah mi smrdi na ringove i lampice of death :D

    I dzaba im sve smo ne srede ekskluzivne igre.

    Gledam neki video i kao ako bude 500 biće fail a ti isti likovi daju samo za grafičku 500 i to je normala

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Telefoni gaze 1k usd granicu, a za konzolu je puno pola para.

    Treba izbjegavati te gmizavce sa youtubea.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    @Vedo

    Jeste steal nama koji razumijemo sta dobijamo i sve ove zajebancije koje dolaze sa next gen. Medjutim, oni se orijentisu ka “prosjecnom” korisniku kojeg ne zanimaju hardware specifikacije, vec samo gameplay. Nekih 10% gamera ce pogledati ovaj DF video i zanimati se za tehnicki aspekt konzole. Pare su medju masama, koje ne zanimaju komputacijske jedinice, vec samo taj eye candy koji ce vidjeti na ekranu kada upale konzolu. Sa ovakvim hardwareom su vjerovatno spremni ici na gubitke. Ja takodje mislim da ce high end model biti $600.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sad su makar popravili situaciju sa first party studijima, imaju ih 15tak tako da bit će ekskluzivnih igara kome je to bitno.

    S obzirom da je i ps5 tu negdje s njima u par deka što se tiče specifikacija, mrtva je trka po pitanju cijene, niko ne želi da bude 100 USD skuplji, a kako nema E3 pitanje je ko će prije objaviti cijenu.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Nope, jedno vrijeme svi frist pary MS naslovi ce morati da rade i na starom Xbox One, pa nista od koristenja Zen 2 prednosti za svijetove / fiziku itd itd. Nema znaci generacijskog skoka sem rezolucije i fpsa.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa i dalje su xbox ekskluzive. A i to o čemu govoriš je za prvih godinu, max dvije, kad su igre svakako cross gen. Neće svih 15 studija izbaciti igre u prvih godinu dvije, to će biti nekoliko igara. Svakako ništa novo u svijetu konzola. Pogledati launch naslove za ovu generaciju i igre koje su došle kasnije koliko je velika razlika.


    BTW ako igre već idu u 4k i 60 FPS na one X onda tom logikom neće se ništa ni promjeniti, a znamo da nije tako.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    smećarski microsoft bas odlucio da koci industriju i dalje furajuci usb type a
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Samo ova AMD RDNA2 arhitektura nije sala. Nvidia bi se ovaj put mogla malo i oznojit da odskoci od konkurencije. Bice zanimljivo vidjeti sta nam AMD donosi za desktop, sad na ljeto.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kap dole, ms.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. Neso

    Neso Komšija

     
    Sena and EL NINO CFC like this.